Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia szczękowa – zabiegi w klinice stomatologicznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Czyste powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale również na produktywność. Najlepsza jakość powietrza I odpowiednia temperatura, oznaczają podstawę naszej wygody i dodatnio wpływają na naszą motywację i chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie przyjazne warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej reguluje temperaturę w środku mieszkania dając nam komfort podczas upałów. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie odpowiedniej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania, dając wychłodzenie i komfort cieplny nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w czasie lata. Wiele klimatyzatorów potrafi także nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania lub innych systemów grzewczych, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele różnych okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator posiada specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny wewnątrz mieszkania oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odciąć się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma także dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok