Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Darmowe filmy online
6 grudnia, 2016
Tłumacz przysięgły angielskigo Tłumaczenia polsko-angielskie i angielsko-polskie
Tłumaczenia polsko angielskie
10 grudnia, 2016

Instalacje LPG promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym tak naprawdę są samochodowe instalacje gazowe?

LPG określany jest zwykle jako propan-butan, zatem kombinacja niniejszych dwóch elementów. Umieszcza się go w charakterystycznych pojemnikach pod ciśnieniem i jest jednym spośród najbardziej efektywnych źródeł energii. Stosuje się go m.in. do zasilania różnorodnych urządzeń do ogrzewania, jako źródło energii w domu (m in. do grilli gazowych), jako gaz nośny do kosmetyków w sprayu czy – właśnie – paliwo silnikowe. W ostatniej grupie to po prostu autogaz. Jakie są jego zalety? Pod wpływem niewysokiego ciśnienia przeobraża się w materiał o ciekłym stanie skupienia oraz można go przechowywać w małych pojemnikach lub butlach gazowych. Równocześnie jest on w stanie przekazać doprawdy mnóstwo energii. Ponadto jest bezwonny oraz kompletnie niewidoczny. Do gazu, z którego korzystamy w domu, dołącza się specjalny składnik chemiczny, byśmy mogli przyuważyć fakt jego wydobywania się z instalacji. Gaz LPG musi spełniać szczegółowe normy i podlega obserwacjom jakościowym zanim trafi do cudzego samochodu. W wielu państwach rośnie zaciekawienie instalacjami LPG do aut, albowiem są one niezmiernie ekonomiczne w zestawieniu do systemu na benzynę lub ropę. Prócz niższej opłaty (blisko o połowę ceny benzyny bezołowiowej), pojemnik z gazem jest znacznie lżejszy od standardowego.

Instalacja LPG w Krakowie i Wieliczce

Przede wszystkim w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych, które dłużej egzystują na rynku samochodowym. Wzorcem może być przedsiębiorstwo „Bet-Pol” z Wieliczki, które przedstawia w swojej ofercie nie tylko instalacje LPG, lecz również auto mechanikę, naprawę klimatyzacji, diagnostykę informatyczną, usługi regeneracji felg i naprawę opon. W przypadku autogazu można liczyć na promocyjne ceny instalacji, które obejmują:

  • kompletną usługę diagnostyki systemu zasilania paliwowego
  • weryfikację jakości centralnych układów elektrycznych, zasilających (np. kabli wysokiego napięcia)
  • obserwację układów bezpieczeństwa

Poza tym przedsiębiorstwo „Bet-Pol” posiada w swojej propozycji serwis autogazu, jego restaurację, zmianę pojemników z materiałem napędowym oraz ocenę defektów. Powinniśmy udać się do niej z takimi rzeczami, jak źle wyregulowany układ LPG, zniszczona sonda lambda, zniszczony katalizator, mocniejsze psucie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, czucie zapachu gazu, brak realizowania przez silnik LPG pełnych obrotów na zasilaniu gazowym, brak możliwości przestawienia się na napędzanie LPG, kłopoty przy tankowaniu gazu, mylne wskazania poziomu LPG, wykorzystywanie przez auto benzyny oraz gazu jednocześnie. W przypadku oceny uszkodzeń przedsiębiorstwo proponuje ocenę komputerową mechanizmu LPG, ocenę mechanizmu elektronicznego, ocenę wad mechanicznych, diagnostykę nieprawidłowości wyrządzonych nieodpowiedzialnym montażem.

Czy LPG będzie się nam opłacać?

Właściciele mniejszych pojazdów są bardziej ostrożni względem systemu gazowego, gdyż silniki ich aut niestety nie są bardzo pojemne. Natomiast Ci, którzy mają duże samochody, na pewno zauważają większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – okres zwrócenia się wkładu w autogaz jest uzależniony od pojemności motoru oraz tego, ile w przeciągu roku przejedziemy kilometrów. Jeżeli ktoś właściwie nie jeździ, wtedy pieniądze poświęcone na instalację i jej montaż będą zwracać się dłużej aniżeli w przypadku kierowcy, który regularnie „wędruje po świecie”.

Po drugie – złe uwagi przedstawiają Ci, którzy przenigdy nie kierowali pojazdem z instalacją LPG lub mieli ją niepoprawnie zamontowaną (oraz właściwie nie potrafili z niej odpowiednio korzystać).

Po trzecie – Zanim zdeklarujemy się na montaż autogazu, trzeba dokonać wyliczeń co do opłacalności. Wystarczy znać zwyczajnie parę faktów dotyczących: średniego zużytkowania paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów przejechanych w czasie miesiąca (roku), ceny paliwa na rynku oraz koszt instalacji LPG.

Ile trwa montaż instalacji LPG?

Czas, jaki powinno się przeznaczyć na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki termin instalacji dotyczy zawsze klasycznych samochodów, jakie są zaopatrzone w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompletnej diagnostyce komputerowej układu spalania. W przypadku pozostałych aut obowiązuje wcześniejsze ustalenie wszelkich detali i określenie wtedy dokładnego terminu.

Ile kosztuje montaż instalacji LPG?

Wszystko tak naprawdę zależy od typu napędu oraz rodzaju sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Systemy Zasilania instaluje się zwykle z wielopunktowym wrzutem benzyny, który jest manipulowany przy użyciu komputera. W firmie „Bet-Pol” aktualnie działa cennik promocyjny na instalację z użyciem gazu napędowego, jej założenie oraz butlę gazową w miejscu kółka zapasowego. Zdobędziemy także wszelkie dokumenty, jakie powinniśmy przedłożyć Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz gwarancję na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całościowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla motoru 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla motoru 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla napędu 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją propozycję firma „Bet-Pol” adresuje do nabywców przebywających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie i niedalekich miejscowościach. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w odsyłacz – montaż auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok