Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Jak wybielać zęby, by osiągnąć satysfakcjonujący rezultat?

Wybielanie zębów, głównie profesjonalnymi metodami od dentysty jest oceniane jako główny ze skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę metody, da się bez przeszkód przywrócić biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, pojawiających z na przykład barwiącej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wskazywanych należą soki, kawa oraz różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było usuwanie efektów spożywania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielania u dentysty, na przykład poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najskuteczniejsze fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich zaprojektowanymi do tego specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania gwarantuje widoczne wyniki już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, jaka oferuje zadowalające oraz trwałe rezultaty nawet po jednym zabiegu naświetlania. Oprócz tego ten sposób eliminuje do 96% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz minimalizuje zapalne stany przyzębia, a także wspomaga utwardzanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Dlatego wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Dodatkowo również intensywność lampy może być dostosowana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Więcej sposobów wybielania

Większość ludzi marzy o pięknym oraz śnieżno – białym uzębieniu. Z tego powodu ogólnie dostępne są odmienne metody wybielania, na które pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są wszelkiego rodzaju pasty wybielające do zębów. Dość efektywnie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w sklepach lub w aptece, jednak zazwyczaj to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w obszarze między nimi.

Niewiele osób ma świadomość, że niezłym sposobem wybielania zębów jest pełne oczyszczenie ich u dentysty np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Innym sposobem możliwym u dentysty są też wybielające nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz stosuje według wytycznych stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiemy wszelkie babcine metody, choć odrobinę dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo oraz łatwo podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie oceni, jaka metoda z tych dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie jamy ustnej oraz stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania niezbędne będzie leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania , trzeba zatroszczyć się, by pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach albo z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej zdecydować się na fachowe wybielanie u dentysty. Tym sposobem mamy gwarancję, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a dzięki swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż zobaczysz efekty wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki skutek, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły zaraz po wybielaniu trzeba też stosować białą dietę, by nie osłabić uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety odkrywa naturalny odcień zębów, a te często nie są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. w wyniku stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem u dentysty.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają wiele plusów. Obok tego, że możemy dostosować ich barwę według chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Ze względu na to powinno się przed zabiegiem wybielania porozmawiać ze stomatologiem, by ocenił, jaka metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok