Optymalizacja stron internetowych na WordPress
17 września, 2020
Jak działa wybielanie zębów lampą?
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość online

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wskazać bardzo dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się kontakt z wykształconym księgowym, to również wysokiej klasy obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów i kataloguje i segreguje dokumentację przedsiębiorstwa. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że biuro zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza sprawozdania finansowe, a na dodatek przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe jest dość zmiennie, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja i szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały prawidłową strukturę, kompletne dane i zachowają określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, by odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Obok tego klienci biura rachunkowego przeważnie zyskują dostęp do informacji, a także kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze pracuje na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie działalności.

Zgodność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie operacje finansowe działalności gospodarczej ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z uwagi na to są najistotniejszym elementem pracy . Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty trafiały bez braków oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszystkie potrzebne dane. Najważniejsze, by klient wysyłał wszelkie dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je we właściwym terminie.

Technika wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego z reguły zależy od jego zasad. W części miejsc konieczne jest przekazywanie dowodów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy właściwie oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przekazywać bezpośrednio do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe zapewnia zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna księgowość

Obecnie biura rachunkowe z reguły korzystają ze programów księgowości online. Ich podstawową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna pozwala na wprowadzanie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online przechowywane są na absolutnie chronionych serwerach. Oprócz tego te programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a nawet ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości elektronicznej są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby wdrażające często proponują szkolenia, a także całkowite wsparcie techniczne. Tego typu programy są ciągle aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Ponadto wiele biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie cennym plusem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za aktualnościami w przepisach lub  uczyć się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok