Ocieplenia natryskowe pianą
11 lutego, 2021
Najlepszy leasing dla firmy
12 lutego, 2021

Solidne implanty zębów

O implantach stomatologicznych wiele się słyszy, ale pośród wszelkich zalet implantów, zwykle wymienianą przez znawców jest ich solidność. Na leczenie implantologiczne w gabinecie stomatologicznym należy poświęcić czas, ale efekty są z pewnością tego warte. Raz wszczepiony implant dentystyczny, jaki właściwie zespoi się z kością, według specjalistów  może posłużyć nawet przez wiele lat. Warunkiem tego, jest przestrzegać zasad higieny zębów oraz częste umawianie się na spotkania kontrolne u stomatologa.

O trwałości implantów zębowych przesądzają materiały, z jakich są one wykonywane. Zwykle używane w implantologii to cyrkon i tytan. Choć tytan jest uznawany za nie tak estetyczny, jego trwałość i właściwości to ogromny plus. Z reguły tytanowa podstawa implantu zębowego nie jest widoczna, ze względu na to, że chowa się w dziąśle, ale czasami dziąsła ulegają obniżeniu. Od strony estetycznej cyrkon góruje nad tytanem, ponieważ kolorem bardziej przypomina zwyczajne zęby. Biorąc jednak pod uwagę trwałość i tytanu, i cyrkonu, oba sprawdzają się doskonale. Wykazują się wysoką wytrzymałością na zmiany temperatur oraz ścieranie.

Oprócz tego organizm ludzki bardzo dobrze je toleruje, więc kiedy przyjmą się w momencie zabiegu w gabinecie dentystycznym, generalnie bardzo rzadko zdarza się, żeby z biegiem czasu implant wywoływał kłopoty. Swoją wytrzymałość implanty mają ze względu na odporność na siłę nacisku w trakcie posiłków. Z uwagi na wytrzymałość oraz bardzo podobny wygląd do prawdziwych zębów, implanty zębów są najczęściej zalecanym przez stomatologów uzupełnieniem protetycznym.

Implanty dentystyczne – w jaki sposób odbudować kość

Jakość kości jest kwestią bazową dla aplikacji implantów zębów. Usunięcie zębów wywołuje przeistoczenia w jamie ustnej nie tylko biorąc pod uwagę aspekt estetyczny oraz zdrowotnym. Niewypełniony ubytek skutkuje występowaniem ciągłego zaniku kości szczęki, co później ujemnie wpływa na inne zęby. Zanik oparcia może sprawić, że one też zaczną się chwiać, a potem wypadać. Z tego względu też uzupełnienie luk jest też istotne. Żeby zabieg aplikacji implantów zębowych był dostępny, w obszarze wszczepu musi być odpowiednia ilość tkanki kostnej. Bywa jednak tak, że pacjenci chcący uzupełnić lukę implantem stomatologicznym mają za małą ilość tkanki kostnej. Nie jest to jednak problem, bo to nie odbiera im to możliwości całkowicie, aby implant dobrze się zespoił z tkaną oraz zachował w poprawnym położeniu.

Niewielką ilość tkanki kostnej można odtworzyć. Nowoczesne surowce stosowane w stomatologii pozwalają lekarzowi dentyście nie tylko na uzupełnienie braku kostnego. Stosowany materiał zwykle wspomaga naturalny przyrost materiału kostnego. Z tego powodu zabiegi sterowanej regeneracji materiału kostnego są tak popularne oraz wykorzystywane przez świetnych stomatologów. Taka metoda regeneracji kości przed zabiegiem wszczepienia implantów stomatologicznych jest bezpieczny, a lekarz stomatolog wykonuje go przy zastosowanym znieczuleniu . Stomatolog wkłada odpowiedni materiał w strefie objętej zanikiem, a potem okrywa go stworzoną do tego membraną. Na całkowitą regenerację tkanki kostnej pod implanty stomatologiczne należy poczekać od 3 do 6 miesięcy. Wtedy dopiero lekarz stomatolog może bezpiecznie zaaplikować implant.

Zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień u stomatologa

Zabieg wszczepienia implantów zębowych można wykonywać 2 metodami. Najbardziej znany zabieg wszczepiania implantów dwufazowych dzielony jest na dwa główne etapy. W pierwszym wstawiany jest implant zęba, w drugim stomatolog zakłada koronę zęba po pełnym przyjęciu się implantu. Nowoczesne metody sprawiły, że dostępny jest jednak sposób aplikacji implantów zębowych w jeden dzień, tj. jednofazowych implantów.

Implanty tylko w jeden dzień charakteryzują się tym, że w czasie pojedynczego zabiegu pacjent uzyskuje tak samo implant, a także całą odbudowę zęba. Oczywiście całkowity proces wyprzedzają kompleksowe badania diagnostyczne, by pacjent był świadom wszystkich działań wykonywanych przez dentystę, ale sama odbudowa odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym wymogiem do zastosowania implantów w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia zębów i dziąseł oraz samej kości szczęki lub żuchwy w miejscu wszczepu.

Niezależnie od metody implant musi się zrosnąć z kością, ale przy wszczepie jednofazowych implantów pełen zabieg przebiega pod nadbudową protetyczną, a pacjent może bez przeszkód jej używać. Biorąc pod uwagę ilości braków oraz wybranego protetycznego uzupełnienia – korony, mostu czy całej protezy na implantach – w trakcie spajania implantu z kością pacjent używa tymczasowej protezy. Po pełnym zespojeniu się kości z implantem stomatolog zamienia tymczasową protezę na uzupełnienie właściwe. Bez względu na to proteza tymczasowa bardzo dobrze spełnia swoje zadanie oraz umożliwia uzyskanie pięknego kompletu zębów w ciągu jednej wizyty.

Implanty zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok