Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego podlewania roślin w ogrodzie
24 sierpnia, 2020
Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty stomatologiczne – Toruń

Piękny uśmiech w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie w klinice stomatologicznej zazwyczaj przeciąga się na parę spotkań. Zwłaszcza w przypadku leczenia z zakresu ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. W tych czasach metody umożliwiają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie u stomatologa. Dzięki nowoczesnym metodom implantologicznym gabinety dentystyczne dają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka naprawa zębów jest dostępna właściwie od razu.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica między tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w klinice stomatologicznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na sposobie umieszczania implantów. Przeważnie wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki model leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że najpierw wszczepiany jest implant, a następnie w drugim etapie stomatolog przytwierdza nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy izoluje długotrwały czas osseointegracji, czyli proces, w którym implant łączy się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zęba oraz kość zwiążą się na dobre, proteza może być osadzona przez stomatologa.

W sytuacji odbudowy zębów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich pełna procedura wszczepienia implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia odbywa się w jeden dzień. Warto jednak nadmienić, że procedurę wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić pełne badania diagnostyczne u dentysty, aby pełen proces leczenia dentystycznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnoz stomatolog przygotowuje szczegółowy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą jako baza do przygotowania indywidualnego wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta przeprowadzi w czasie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej najpierw niezbędne okaże się leczenie u dentysty, aby w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie wykonywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta ocenia stan jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie odpowiednich wycisków, za pomocą których stomatolog protetyk spreparuje właściwą nadbudowę protetyczną. Ponadto pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego bezzębia przeważnie polecana przez stomatologów jest metoda umieszczenia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog ustala też koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog wszczepia cztery albo sześć implantów zębowych, a zaraz za tym od razu tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na metodę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z twardym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Ostatnia faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po zespojenia z kością implantów, gdy tymczasową protezę zastępuje właściwa proteza. Przeważnie na zabieg należy spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap także zostanie włączony w czasie przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa proteza wykonywana jest z najwyższej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie odpowiedniej higieny i regularne konsultacje dentystyczne. Wszystkie zalecenia lekarz stomatolog omawia z pacjentem w ciągu wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 albo system All on 6

Szybkie zakładanie implantów zwykle przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów używanych przed stomatologów implantologów. Z reguły stosuje się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem stworzenia uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, na jakich zostanie osadzona proteza. Do wyboru protezę da się zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia pełną stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok