Implanty stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implantolog – Toruń

Proteza w jeden dzień

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie w klinice dentystycznej z reguły przeciąga się na wiele spotkań. Szczególnie w trakcie leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby pozwalają stomatologom na zminimalizowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym sposobom implantologów gabinety stomatologiczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest dostępna niemal od razu.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w klinice dentystycznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie umieszczania implantów. Najczęściej wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki rodzaj leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że w pierwszej kolejności wszczepiany jest implant, z kolei w drugim etapie dentysta mocuje protezę. Te dwa etapy przerywa kilkumiesięczny czas osseointegracji, to jest czas, w którym implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość złączą się na dobre, nadbudowa protetyczna może zostać osadzona przez dentystę.

W przypadku wstawiania zębów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, w jakich cała procedura wszczepienia implantów oraz oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega w jeden dzień. Należy też dodać, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić szczegółowe badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnostyki dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą do spreparowania wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta przeprowadzi w jeden dzień. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego wcześniej konieczne będzie leczenie u dentysty, by nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest też wzięcie właściwych wycisków, na bazie których dentysta protetyk przyrządzi indywidualną nadbudowę protetyczną. Ponadto pacjent może wybrać parę możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może zdecydować się na różne protezy. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji bezzębia mocno sugerowana przez stomatologów jest metoda oparcia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach sposobem All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta ustala też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejną fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. Na tym etapie dentysta umieszcza 4 lub 6 implantów zębowych, po czym bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mowa tutaj o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia osiągnięcie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z stabilnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na spokojny proces integracji z kością, a także wygląda naturalnie.

Ostatni etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po wygojeniu implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zamienia się na protezę właściwą. Z reguły na zabieg należy umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten element także będzie wzięty pod uwagę w czasie projektowania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa odbudowa protetyczna sporządzana jest wysokiej jakości materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie właściwej higieny i stałe konsultacje dentystyczne. Wszelkie wskazówki dentysta oczywiście przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów zwykle odbywa się w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Zazwyczaj aplikuje się je w przypadku osób z całkowitym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem przywrócenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, na których będzie oparta proteza. Do wyboru protezę można zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje odpowiednią stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w trakcie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zaaplikowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok