Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020
Nowoczesne technologie termicznych izolacji
28 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Zęby w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Przywykliśmy do tego, że naprawa zębów w klinice stomatologicznej zazwyczaj przeciąga się na sporo spotkań. Przede wszystkim w przypadku zabiegów z dziedziny ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Obecne metody umożliwiają stomatologom na redukowanie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki nowoczesnym technikom implantologicznym kliniki dentystów dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa niemal od razu.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych protez

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębów w klinice stomatologicznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na technice ulokowania implantów. Z reguły aplikowane są tzw. dwufazowe implanty. Ten rodzaj leczenia stomatologicznego odznacza się tym, że najpierw wstawiany jest implant, a w drugiej fazie dentysta przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy odgradza długookresowy proces osseointegracji, to jest proces, gdy implant wiąże się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant dentystyczny oraz kość zespoją się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez dentystę.

W momencie wstawiania implantów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, gdzie pełen proces umieszczenia implantów i osadzenia uzupełnienia odbywa się w jeden dzień. Należy też zauważyć, że procedurę wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u dentysty, by pełen proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnostyki dentysta sporządza treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie posłużą jako baza do przygotowania indywidualnego wzoru protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog przeprowadzi w czasie jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej wcześniej potrzebne okaże się leczenie stomatologiczne, aby w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie doprecyzowywane są wszystkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na zabieg właściwy. Dentysta określa stan zębów i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest również pobranie właściwych wycisków, za pomocą których dentysta protetyk przygotuje odpowiednią uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent może wybrać wiele możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może zdecydować się na różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji bezzębia przeważnie wskazywana przez dentystów jest metoda oparcia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach w systemach All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta ustala również koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie dentysta aplikuje 4 lub 6 implantów zębowych, potem bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego mowa tutaj o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z twardym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im spokojny proces złączenia z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Ostatni etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po złączeniu z kością implantów, gdy protezę tymczasową zastępuje właściwa proteza. Z reguły na taki zabieg należy spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten krok też będzie wzięty pod uwagę podczas tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza przygotowywana jest z najwyższej jakości materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, dzięki czemu będzie dobra dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie dokładnej higieny oraz regularne konsultacje stomatologiczne. Wszystkie zalecenia dentysta przedstawia pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub system All on 6

Natychmiastowe zakładanie implantów zwykle przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Najczęściej wszczepia się je w przypadku osób z bezzębiem. Obie te metody są sposobem otrzymania uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, na których będzie umieszczona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki wykorzystaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok