Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo z minibrowaru – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – jak kupić dom
30 sierpnia, 2020

XXI wiek to ciągły rozwój cywilizacji konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, nieprzerwanie poszukują nowych produktów i łakną mieć coraz więcej. Nic nie jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie wartościowych towarów to także, lecz bierzemy pod uwagę oprócz nich detergenty, pokarm – po prostu to, co jest nam konieczne do funkcjonowania. Dużo osób nie zatrzymuje się zbytnio i dzięki temu, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Dobrym wyjściem może stać się sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie spore grono wzorcowych osób, które na nic nie mają czasu. Zakupów dokonują w supermarkecie raz na dwa tygodnie, aby zaoszczędzić sobie stałego wychodzenia po nieodzowne towary. W XXI wieku część sklepów poszła krok wyżej i proponują takowym dostarczenie zakupów pod drzwi.

Wyżej przywołana kwestia dotyczy zwłaszcza ludzi zapracowanych, przebywających miesiącami w gabinecie. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Te osoby z ochotą sięgają wówczas po sklep internetowy oraz hurtowo zamawiają niespodzianki dla rodziny. Tym samym – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

 

Poznaliśmy fundamentalny cel stworzenia sklepu internetowego, tym razem winniśmy pomyśleć jak on ma się prezentować. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Jeśli sklep internetowy ma nam przynieść zauważalne profity, wówczas rozpoczynamy od tzw. analizy SWOT. Ocena mocnych oraz słabych stron, szans i zagrożeń to totalna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego nowego sklepu, jak również konkurencji. Trzeba dowiedzieć się jakie parametry generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Tworzony przez nas sklep internetowy może być skierowany do Klienta ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu dziedzin towarów, lecz również np. zwabiać do sklepu internetowego zwłaszcza żeńskie grono, z powodu licznej oferty kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Uczciwie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, że założenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz wyłącznie nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Następna analizowana sprawa dotyczy produktów. Kiedy już ustalimy czy nastawiamy się na coś specjalistycznego, z hermetycznej branży, czy też produkty powszechne, produkowane na ogromną skalę, koncentrujemy się na sumiennym wyselekcjonowaniu kolportera. Rzetelność, terminowość i wiarygodność, to winna być lista walorów, na jaką wypada zwrócić uwagę. Rzecz jasna ważny dla nas będzie też przełożenie jakości na koszta. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Masz już dostawcę? Zbliżamy się do momentu, kiedy powinniśmy zredagować unikalne informacje dotyczące towarów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Zagłębiamy się właśnie w dziedzinę promowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, wówczas należy postawić na unikalne opisy – przystępne dla Kontrahentów, lecz też usprawnione pod SEO, by dobrze nam znana wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie uzyskamy czołowej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – pora na wprowadzenie odpowiednich form płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia powinniśmy również zapewnić Klientom uregulowanie należności przy odbiorze i z góry. Kluczową sprawą jest to, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– najlepiej szyfrowaniem. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Idea jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Niekiedy starczy choćby bezpłatny software, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena może być zapewniana w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – wówczas musimy ją wykupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – niosą za sobą one nam multum ograniczeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

 strony-www.torun.pl/sklepy-internetowe

Strona używa cookies
Ok