Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
11 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
13 marca, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Drogi depilator, gorący wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta pragnie mieć perfekcyjne ciało, koniecznie bez ani jednego włoska! Większość z nas w ogóle nie zamierza marnować czasu na skupowanie kremów na potrzeby usuwania zbędnego owłosienia, z którymi należy przebywać pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, nieprzyjemny wosk, drogie urządzenia na potrzeby usuwania włosów w domu – powinny raz na zawsze odejść. Został stworzony niedawno ich następca – laser diodowy, który jest w stanie usunąć owłosienie z każdej części ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj niniejszy tekst.
Golenie nóg jest niesamowicie nudne. Wie to bez wątpienia każda kobieta. Odrastające włoski są odporniejsze, ciemniejsze i jeszcze ciężej ich nie zauważyć. Jeżeli zamierzamy iść na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas powinnyśmy koniecznie wiedzieć jakim sposobem to po prostu zrobić, bowiem możemy sprawić sobie krzywdę, tzn. uszkodzić skórę. Krótko mówiąc nie możemy zapomnieć o właściwej pielęgnacji, bo to kwintesencja perfekcyjnie gładkich nóg (lub pozostałych części ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i postawić na laser? To pewna strategia pozbywania się owłosienia, ale nie jest aż taka oczywista. Należy zapisać się na kilka drogich zabiegów, by kosmetolog usunęła wszystkie włosy na stałe. Wyjątkowo istotne jest przygotowanie się do takiego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i atrakcyjną, ładną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu poświęcasz na pozbywanie się włosów z nóg lub pach? Jeśli zdecydowałaś się na maszynkę do golenia to trwonisz codzienne aż 7 minut, co daje blisko 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny bądź plastry tylko na pierwszy rzut oka są efektywne, gdyż należy ich używać nie mniej niż przez pół godziny co 2 lub 3 tygodnie. A poza tym dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają koniecznie odwlekać wzrastanie włosków bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest bolesna i właśnie dzięki niej można mieć niebawem problemy z wrastaniem włosków. W dodatku wcale nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie sposoby, można stanowczo potwierdzić, iż epilacja laserowa jest najwydajniejsza i niedroga. W naszym kraju popularność tego zabiegu nie jest wciąż zadowalająca. Wiele Kobiet dowiaduje się o tej propozycji podczas zapisywania się na inne zabiegi, m in. rozgrzanym woskiem. Stąd nie chcą sprawdzić o co chodzi, bo nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Poza tym o depilacji przy użyciu lasera krąży kilkanaście nieprawdziwych opinii.

Powód? Bowiem wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są wykorzystywane wymiennie Można to dostrzec chociażby po tekstach w Internecie, lub deklaracjach przeróżnych osób na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna i nie polega wyłącznie na tym, iż w jednym spośród owych określeń nie ma czarodziejskiej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą wosku lub depilatorem) włos jest usunięty, lecz jedynie pozornie. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają zdrowe. Stąd też depilację należy notorycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest formą trwałego pozbywania się owłosienia. Niszczy meszek, cebulkę i tę brodawkę – zaś efektem jest brak możliwości regeneracji włoska oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W trakcie depilacji wysyłany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik mieszczący się we włosach, absorbuje dostarczane światło. W trakcie pracy lasera jest uwalniane ciepło, a włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest spalany. Skuteczność wiązki promieni bazuje na tym, czy za jednym zamachem spali poszczególne cebulki z włosem czy tylko je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które instaluje się w domach lub klinikach kosmetycznych tylko osłabia mechanizm wzrastania włosa. Stąd też po jakimś czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, lecz mówiąc w skrócie nie można ponad wszelką wątpliwość powiedzieć, iż depilacja laserowa w ogóle nie boli. Podczas wydzielania impulsu Pani opowiadają o tym, że czują leciutkie ukłucia bądź mrowienie. Najmniejsza bolesność jest wskazywana przedramionach oraz łydkach, a najmocniejsza w strefach intymnych i pod pachami. Jest to niemniej rzeczywiście znikomy, niewiele znaczący dyskomfort, gdyż raz na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednokrotny zabieg bez wątpienia nie nie usunie całego owłosienia. Światło lasera usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednakże u 20% Klientek konieczne są zabiegi przypominające, ponieważ zazwyczaj w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie są w stanie zacząć rosnąć oraz należy udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosków przez cały ten czas był niesłychanie istotny, natomiast lasery w gabinetach kosmetycznych nie mogły poradzić sobie z włosami złotawymi, rudymi albo popielatymi. Blond owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, bowiem lasery diodowe miały kłopot z rozgraniczaniem włoska od skóry. Teraz korzysta się przeważnie z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w wysokiej jakości narzędzie do analizy cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się dopuszczalne epilowanie nawet niezmiernie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy w intensywnym kolorze – atramentowe, brązowe – i bardzo jasne, np. rdzawe oraz we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dopasowany na potrzeby koloru włosków i tonu karnacji, aby nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji zawsze niezmiernie dokładnie wyszukiwane, ażeby pacjentki czuły maksymalny komfort podczas zabiegu.

Kto absolutnie nie powinien nadal korzystać z zabiegu depilacji przy użyciu lasera? Bez wątpienia Panie, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one zupełnie pozbawione pigmentu, a zabieg po prostu się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi koniecznie być odżywiona, krótko mówiąc nie może być na niej najmniejszych otarć ani zbyt suchych rejonów. Na co najmniej kilka dni przed sekwencją zabiegów należałoby przeznaczyć czas na dobrą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być oczyszczona (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Szczególnie istotne jest także porządne zgolenie skóry, bo wcale nie możemy depilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje gwarancję komfortowego oraz stosunkowo niebolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda pacjentka bezwzględnie powinna porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Wtedy dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych rozmiarach czy o większych rozmiarach w zależności od wybranej partii ciała. Większą wykorzystuje się na rozległych rejonach, m in. nogach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Jedna i druga jest przybliżana do wybranej partii na tzw. „fałdę”. Na zewnątrz wygląda ta czynność w taki sposób, że interesująca lampa z wiśniowym oświetleniem jest przybliżana co kilka sekund do ciała. Po kuracji kosmetolog pociera kremem uśmierzającym ból cały rejon, na jakim zabieg był prowadzony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Natychmiast po zabiegu i przez kilka kolejnych dni musimy bezwzględnie smarować miejsca po epilacji kremami, które w swoim składzie posiadają panthenol czy pozostałe substancje ochładzające i łagodzące. Przez plus minus jeden tydzień nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, trzeba unikać kremów odwadniających, światła słonecznego, basenu oraz sauny. Jeśli wytworzą się strupki, absolutnie nie wolno ich niszczyć (ponieważ powstaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji całego ciała. Można zatem pozbyć się do końca życia nadmiernego owłosienia z łydek, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To idealny zabieg dla Kobiet, które mają zbędne włosy w okolicy twarzy bądź na pośladkach i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, m in. nad morzem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest kilka rodzajów dolegliwości, które są ważnym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu epilacji laserowej. Zaliczają się do nich między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, schorzenia nowotworowe, bielactwo albo dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie wykona sesji, w przypadku kiedy stosujemy środki z retinoidami bądź popijamy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być przeprowadzony pod okiem dermatologa, bo wtedy możemy z nim skonsultować określone problemy pojawiające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz ujmując, terapii epilacji przy użyciu lasera wolno poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Należy zawsze pamiętać, iż po wizycie nie wolno w jakimkolwiek przypadku opalać się, kursować na basen albo korzystać z kremów z alkoholem w składzie (bardzo podrażnia skórę). Pierwszy zabieg musimy odbyć w najzimniejszych miesiącach, bowiem finalny zabieg będzie przeprowadzony w kwietniu lub maju. Kompletna kuracja przebiega dość długo, bo kolejne zabiegi muszą być realizowane w odpowiednich odstępach czasowych. Zima zatem to doskonały okres, by zacząć działać, a wiosna, ażeby odsłonić ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok