Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Wytrzymała siatka do owijania palet
25 lipca, 2016
Remonty mieszkań i domów od A do Z
30 lipca, 2016

Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?

Podczas budowy domu warto jest przemyśleć jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Obecnie, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompleksowe i bardzo zróżnicowane rozwiązania, więc nasz wybór jest praktycznie nieograniczony. Zanim jednak dopasujemy system ogrzewania warto jest przeanalizować swoje potrzeby. Po pierwsze jakiego rodzaju paliwa pragniemy używać. Po drugie czy chcemy redukować opłaty za ogrzewanie i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy żeby domowa instalacja grzewcza była przyjazna dla otaczającego nas środowiska. Musimy pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu rozeznać się w produktach oferowanych obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najpopularniejsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich dokładną specyfikacją.

Kotły stałopalne

Jeśli szukacie praktycznych i ekonomicznych rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które generują ciepło poprzez spalanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza daje nam możliwość wykorzystywania najtańszego w danym momencie paliwa, co redukuje koszty ogrzewania domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są wysoce bezpieczne i proste w utrzymaniu. Każda firma posiada w ofercie kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z podajnikiem automatycznym, dla osób, które dbają o swój czas i komfort.

Nowoczesne kotły gazowe

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania wykorzystują także ciepło wygenerowane z spalania gazu, co zapewnia maksimum oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całej energii powstałej z spalania. Jednak są o wiele tańsze w eksploatacji i pielęgnacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, stąd są optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się kompaktowymi rozmiarami. Kotły mogą być doprowadzone do systemu ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne podczas spalania oleju opałowego wykorzystują także ciepło, które w standardowej technice ogrzewania wyparowuje wraz z spalinami. Dzięki temu kotły olejowe pracują z efektywnością do nawet 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe posiadają wbudowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Dobrze jest zauważyć, że co raz więcej producentów produkuje kotły na olej opałowy z udziałem biooleju, co zbawiennie wpływa na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są przede wszystkim energooszczędne i ekologiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator to urządzenie montowane w instalacjach wentylacji, które umożliwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie urządzenia zapewniają nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale również kompletne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to relatywnie świeże produkty, których popularność wciąż idzie do góry. Odzyskują one energię na poziomie nawet 90 %, co w efekcie umożliwia spore oszczędności. Są także korzystne dla przyrody, ponieważ nie wykorzystują żadnych akcesoryjnych źródeł ciepła. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami może być tanie i przyjemne.

Ogrzewanie podłogowe – doskonały sposób na oszczędności

Jednym z najdoskonalszych dzisiaj dostępnych rozwiązań grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono funkcjonować jako samodzielny system grzewczy, albo może uzupełniać pracę tradycyjnej instalacji. Plusem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego podłączenia do jakichkolwiek dostępnych na rynku jednostek c.o . Współpracuje ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na wodne i elektryczne. System rur zamontowany pod posadzką wytwarza ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego domu. Instalacja podłogowa może być zamontowana pod podłogą drewnianą, oraz pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podwyższa walory estetyczne wnętrza.

Bezpieczny system ogrzewania domu to bardzo ważna sprawa, dlatego projektowanie instalacji co warto zlecić specjalistom. W swoim domu warto także założyć ogrzewanie podłogowe, które zapewnia wysoki standard i wygodę. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Decydując się na dany system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które posiadają wszelkie atesty i są łatwe w obsłudze. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą z nami przez długie lata.

Praktyczne instalacje c.o są bezcenne. Tutaj istotą jest jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli teraz stawiają Państwo dom, lub pragną w najbliższym czasie wyremontować swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej informacji. Oferujemy serwis kotłów Viessman i Beretta, oraz projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by zobaczyć naszą stronę i poznać bliżej nasze usługi: Kotły gazowe Toruń.

Strona używa cookies
Ok