Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?
27 lipca, 2016
Ozonowanie pomieszczeń, wody i żywności
3 sierpnia, 2016

Każdy z nas chce żyć w wygodnym i przyjaznym mieszkaniu, bogatym w nowoczesne rozwiązania techniczne. Aby móc to osiągnąć niezbędne jest przeprowadzenie remontu. Zanim zaczniemy działać zadajemy sobie pytania: „Od czego zacząć remont?”, „Czy warto skorzystać z usług firmy remontowej?”, „Jakie produkty budowlane będą mi przydatne do remontu mieszkania?”. Najistotniejsze jest nie dramatyzować i podejść do problemu rozsądnie. Dokładne rozplanowanie remontu to pierwszy krok do sukcesu. W niniejszym artykule wskażemy Ci co robić aby remont domu przebiegł płynnie i bez żadnych zakłóceń.

Od czego rozpocząć remont mieszkania?

Do remontu wnętrza należy się właściwie przygotować, nie tylko finansowo. Na wstępie powinniśmy zastanowić się co chcemy zmienić w wyglądzie naszego wnętrza i czy od razu zamierzamy zrobić kompletny remont domu. Dobrze jest wyszukać konkretne projekty aranżacji wnętrz, by przydatnych artykułów budowlanych. Odpowiednie zorganizowanie znacząco uprości wszelakie prace remontowe, które i tak zazwyczaj trwają w przybliżeniu 2 miesiące w zależności od naszych potrzeb i metrażu mieszkania.

Jak stworzyć harmonogram remontu?

Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie firmy remontowej, możemy przestać się martwić o wykonanie planu remontu. Gdy jednak możliwości finansowe są zbyt małe by zatrudnić fachowców podstawą jest konkretne rozplanowanie prac remontowych. Prace remontowe powinny być ustalone w odpowiedniej kolejności. Na początku realizuje się wszelkie prace rozbiórkowe. Potem buduje się wiszące sufity i ścianki działowe. W tym momencie wymienia się stolarkę okienną i wdraża się prace rekonstrukcyjne, takie jak wyrównanie ścian, czy cyklinowanie posadzki. W następnej kolejności przechodzi się do czynności wykończeniowych.{Wykonujemy prace malarskie, montaż drzwi i instalację podłogi. Ostatnią fazą remontu są prace montażowe, czyli montaż oświetlenia, elementów wyposażenia łazienki i dekoracja wnętrza. Warto pamiętać, że awarie są wpisane w remonty, dlatego warto mieć pod ręką numer do profesjonalnej firmy remontowej, która naprawi jakiekolwiek awarie w 24h.

Remont łazienki od A do Z

Gdy decydujesz się na remont łazienki ważne jest by zastanowić się czy zatrudnić fachowców. Firma remontowa zajmie się odświeżaniem wyglądu łazienki, a hydraulik wykona sprawną instalację wodno-kanalizacyjną i zamontuje wszelkie urządzenia wyposażenia łazienki. Wykona on również pilne naprawy hydrauliczne, jeśli zajdzie taka konieczność. Remont łazienki możemy także wykonać samodzielnie zaczynając od pozbycia się starej glazury. Korzystając z usług elektryka możemy przejść do modernizacji instalacji elektrycznej. Po zrealizowaniu wszelkich prac rozbiórkowych i instalacyjnych jesteśmy gotowi by rozpocząć czynności wykończeniowe – malowanie, tapetowanie lub kafelkowanie. W ostatnim etapie montujemy armaturę łazienkową, układamy meble i dekorujemy wnętrze łazienki według własnych upodobań.

Jak wykonać remont kuchni?

Podobnie jak remont łazienki, remont kuchni może być wykonany za pomocą własnych rąk. Gdy jednak zależy nam na czasie, powinniśmy skorzystać z pomocy firmy wykonującej remonty. Z pewnością niezbędny będzie fachowy elektryk, który zaprojektuje i założy bezpieczną instalacje elektryczną. Twoja kuchnia powinna być w głównej mierze funkcjonalna, dlatego dobrze jest zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli i rozwiązań technologicznych. Na czołowym miejscu w harmonogramie remontu powinien uplasować się demontaż niepotrzebnych już płytek, podłóg i mebli. Następnie dokonujemy przeróbek w instalacjach wewnętrznych. Dalej wszystko wygląda podobnie jak przy remoncie łazienki – tynkowanie, wykonanie gładzi, wykonanie nowej posadzki, montaż urządzeń kuchennych i oświetlenia, a także ułożenie nowych mebli.

Remont nie musi być koszmarem . Dobre przygotowanie i zaplanowanie prac remontowych gwarantuje sukces, nawet przy małych zmianach w Twoim domu. Remont dobrze jest zacząć w miesiącach letnich. Jeśli chcemy wynająć firmę remontową powinniśmy przynajmniej na 3 miesiące wcześnie się z nią skontaktować, by nie zostać na przysłowiowym lodzie. Bardzo istotna jest również kwestia budżetu. Koszty remontu są zależne od wielkości mieszkania, jakości materiałów budowlanych, stopnia trudności prac remontowych i oczywiści od wartości wyposażenia. Remont mieszkania o powierzchni 54 m2 to średnio wydatek rzędu 40 000 złotych.

Jeśli marzy Ci się remont mieszkania, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy remontowej w Warszawie. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w branży i realizujemy kompleksowe remonty domów jednorodzinnych, mieszkań i biur. Realizujemy naprawy hydrauliczne i prace elektryczne. Jesteśmy w stanie pracować w miastach takich jak: Warszawa, Rembertów, Marki i Piaseczno.Działamy szybko i rzetelnie, tworząc stylowe i praktyczne wnętrza. Dysponujemy niezbędnym sprzętem i samochodem do transportu materiałów, co znacznie usprawnia nasze działania. Opracowujemy szczegółowe kosztorysy i zapewniamy kupno materiałów budowlanych Na naszej stronie znajdziesz pełną ofertę usług i dane kontaktowe naszej firmy – awarie 24h Warszawa !

Strona używa cookies
Ok