Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?
14 marca, 2017
Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie
Metody zwalczania kuny domowej
15 marca, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady żyją w naszych domach, w dużych zakładach produkcyjnych i w przyrodzie. Zasadniczo mówiąc są dookoła nas. Nie ma terytorium na świecie w którym nie żyją insekty. Niektóre z nich przystosowały się nawet do egzystowania w skrajnych warunkach – w temperaturze sięgającej 40 stopni i w srogim mrozie. Jesteśmy najzwyczajniej w świecie skazani na współżycie z tymi zazwyczaj niepożądanymi gośćmi.

Owady takie jak pluskwy, karaluchy, czy muchy transportują niebezpieczne dla zdrowia wirusy. Z kolei spuszczele pustoszą drewno, powszechnie stosowane do budowy domów mieszkalnych. Nie dziwi zatem wiadomość, że bardzo duża liczba z nas marzy o tym by się ich po prostu pozbyć.

Środki usuwania owadów są przeróżne, od proszków zwilżanych po dezynsekcję gazową. Najbardziej kluczowe jest by w dowolnym przypadku skontaktować się z fachową firmą specjalizującą się w dezynsekcji, która dostosuje właściwe techniki i dobrze ochroni dom, czy też zakład przemysłowy.

Usuwanie owadów to szczególnie często konieczność. A uwierzcie nam, owady takie jak karaluchy, czy pluskwy nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Jeżeli również masz problem z tymi okropnymi owadami, sprawdź co jesteś w stanie uczynić, by usunąć je ze swojego życia.

Pluskwa domowa – jak sobie z nią radzić?

Pluskwy domowe to drobne (długość ciała pluskwy to jedynie 6mm) insekty, które żywią się krwią ssaków. Zazwyczaj możemy je wyszukać w sąsiedztwie żywiciela, czyli na roletach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w dywanie. Ukąszenie pluskwy nie boli. Natomiast na skórze osób uczulonych na te owady może pojawiać się charakterystyczny i nieprzyjemny obrzęk, zbliżony do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy koszmar. Lubią wilgotne środowisko, dlatego też bardzo często można je zastać w domkach campingowych ulokowanych nad jeziorem, lub w pobliżu lasu. Technologie zwalczania pluskiew są niezwykle niejednorodne. Przy znalezieniu tych owadów dobrze jest dokładnie wysprzątać pomieszczenia – odkurzyć i oczyścić powszechnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie pomoże potrzebna jest wizyta firmy specjalizującej się w dezynsekcji. Najprawdopodobniej zrealizuje ona zabieg zamgławiania, który w 100% usunie pluskwy z domu.

Skuteczne usuwanie karaluchów

Obserwując biegnącego po podłodze karalucha przechodzą po plecach ciarki. Spłaszczone ciało wspierające bytowanie w ciasnych szczelinach. Nóżki zapewniające wspinanie się po pionowych obiektach i te czułki penetrujące zakamarki. Insekt jak z najgorszego koszmaru, który zamieszkuje w naszych mieszkaniach. Francuzy, czy bardziej fachowo oznaczane karaczany prusaki ochoczo żyją w szpitalach, sklepach, obiektach gastronomicznych i obiektach mieszkalnych gdzie mogą żywić się resztkami produktów konsumowanych przez człowieka. Te owady brudzą artykuły spożywcze i co szkodliwsze, przesyłają szczególnie groźne infekcje wirusowe takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to metoda polegająca na przygotowaniu specjalnej zanęty skonstruowanej z zaawansowanych środków chemicznych.

Jak pozbyć się korników?

Kornik drukarz, zmora wszystkich leśników, to owad należący do żuków z rzędu kornikowatych. Ten drobny pasożyt (wielkość ciała osiąga najwięcej 9 mm) szarżuje słabe i stare drzewa, zmierzając często do obumierania dużych obwodów leśnych. Zazwyczaj żeruje na świerkach pospolitych, jednak nie odmówi sobie takich gatunków drzew jak jodła, sosna oraz modrzew. Batalia z tym szkodnikiem jest bardzo kłopotliwa, gdyż korniki rozmnażają się w gwałtownym tempie. Ich 100 procentowe usunięcie nie jest niewykonalne, ale jest dość ciężkie. Skuteczną metodą likwidowania korników jest fumigacja. Jest to mechanizm eliminowania szkodników drewna przy użyciu gazu lub dymu. Dezynsekcja gazowa doprowadza do 100% eliminacji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Pasożyty to dolegliwość całego świata. Szkodniki żyją bowiem obojętnie od warunków pogodowych i ekonomicznych. Niezwykle często ludzie wiążą występowanie pasożytów z niskimi standardami życia co symbolizuje tylko, jak mało o nich wiedzą. Przykładowo karaczany występują w bardzo wystawnych domach, gdzie mogą żywić się różnymi odpadkami. Zdarza się również że spotykane są w wytwornych restauracjach, gdzie pracownicy troszczą się o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość spotkać owady. Ale jesteś już świadomy tego jak jesteś w stanie z nimi walczyć.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilkunastu lat specjalizuje się w dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Korzystając z fachowych preparatów chemicznych w błyskawicznym tempie usuwa jakiekolwiek insekty z obiektów mieszkalnych i użytkowych. Doskonale radzi sobie z likwidacją owadów, które nie są chciane w naszych domach. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasze dobre samopoczucie i zdrowie, oferując zdecydowane i innowacyjne metody likwidacji insektów. Oferuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, sumienność i profesjonalizm w zwalczaniu insektów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Przejdź na portal firmy Insektpol i skonsultuj się z ekspertami od dezynsekcji: zwalczanie spuszczeli Warszawa

Strona używa cookies
Ok