Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
13 marca, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
15 marca, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda z nas słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, choć w ogóle to określenie nie wiąże się z mistycyzmem i magią. Hirsutyzm to choroba na którą choruje wiele pań na całym świecie. Jest to profesjonalny termin określający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie również mogą mogą chorować na tą dolegliwość, choć większość mężczyzn nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla pań jednakże to prawdziwy dramat.

U pań zapadających na hirsutyzm włosy pojawiają się w przesadnej ilości na rozmaitych częściach ciała – w okolicach bikini, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na atrakcyjny, kobiecej twarzy nie wyglądają atrakcyjnie i pociągająco. A przecież każda z pań pragnie być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała. Jest to zabieg łagodny, szczególnie zalecany ludziom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej specyficznej dolegliwości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym przewodnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm uzewnętrznia się zbędnym owłosieniem w różnych miejscach. U pań z tym schorzeniem, gęste włoski wzrastają nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach bikini, ale również na twarzy, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm pojawia się jako mankament kosmetyczny. Czasem jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u uroczej 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Żeński organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony płci męskiej. Od czasu do czasu zdarza się, że w wyniku zaburzenia gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować zbyt dużo hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Rezultatem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Innymi przyczynami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pokazanie się zbędnego owłosienia u pań są odpowiedzialne również steroidy (wykorzystywane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili zaobserwowania pierwszych symptomów nadmiernego owłosienia rekomenduje się wizytę u ginekologa. Po głębokim zbadaniu poświadczy on diagnozę i zaleci stosowne leki, lub powie, że zbytnie owłosienie jest wyłącznie defektem kosmetycznym. Wówczas najlepszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. W trakcie kilku sesji raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do pań narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie eliminuje włosy z każdej części ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy deklarują, że jest to zabieg bezbolesny. Prawidłowe skonfigurowanie aparatury do właściwości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak mocne jest Twoje owłosienia. W każdym razie wynik końcowy jest taki – dogłębne usunięcie włosów i pewność, że włoski nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda medyczna nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest konsekwentne uszkodzenie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień lasera wchłaniany jest jedynie przez włoski, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie dostaną żądanej ilości promieniowania skutecznej do ich zniszczenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak informuje duża liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy wyrastające na twarzy zanikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że dziewczyny cierpiące na hirsutyzm wybierają tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których przesadzone owłosienie budzi znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, salon proponuje specjalistyczną depilację laserową z wykorzystaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok