Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
1 listopada, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton architektoniczny do dekoracji powierzchni
6 listopada, 2016

Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

Krótkie, średnie, do pasa, kręcone, proste, jasne, czekoladowe, czarne… tyle ile rodzajów włosów, tyle systemów na ich skuteczną pielęgnację. Mamy możliwość poprowadzić rekonstrukcję w domowym zaciszu bądź udać się do fryzjera. Jeśli fantazjujemy o niezwykłych, błyszczących, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do specjalistycznego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Wyłącznie w trakcie konsultacji z ekspertem dowiemy się jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego wymagają oraz który zabieg byłby dla nich najwartościowszy. Codzienne oczyszczanie szamponem i kładzenie odżywki przeważnie nie gwarantuje pożądanych rezultatów. Dzieje się tak, bowiem przy ich zakupie zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą np. na olejki do włosów, zaś nie rzeczywistymi „prośbami” naszych włosów. Specjalista natomiast odkryje od razu to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Główne przyczyny zniszczonych włosów

Do najpopularniejszych elementów niszczących budowę włosa przynależą: niezdrowa dieta, czynniki pogodowe, zniszczenia mechaniczne (np. przy czesaniu), niewłaściwa pielęgnacja oraz nieumiejętna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Konsumowanie dużej ilości słodyczy, chipsów i pozostałych słonych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi koniecznych mikro- oraz makroelementów doprowadza do poważnego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Właściwie nie pobiera ona tych komponentów, które powinna, stąd właściwy rozwój oraz wytrzymała budowa są trudne do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne często odwadniają włosy, obciążają je oraz podrażniają skórę na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeśli zdecydowałyśmy się na domowe techniki, pamiętajmy o wykorzystywaniu wyłącznie naturalnych preparatów, które w ogóle nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów bądź konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej czy wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów u fryzjera zapewnia natychmiastowe rezultaty. Aby się one utrzymały wystarczy jednocześnie pielęgnować je w domu środkami z salonu. Na niniejszy pomysł wpadli Izabela oraz Marcin Górny wprowadzając nowe systemy naprawy włosów związane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

System Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – włącza się go do wybranego produktu barwiącego. Regeneruje osłabione lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, przyspiesza działanie Multipliera. Z jego pomocą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do korzystania w domu i pozwala na odbudowę włosów, utrzymanie ich w doskonałym stanie między zabiegami, a także utrzymuje wzmacnianie wiązań siarczkowych.

System ColorpHlex

Natomiast system ColorpHlex osłania strukturę włosów, działa w taki sposób, że są silniejsze w czasie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy uszkodzone, pokruszone zostają łatwo odnowione od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili przechodzi do środka włosa i intensyfikuje efekty koloryzowania bądź rozjaśniania. Czesanie staje się dużo łatwiejsze, włosy świetliste oraz miękkie w dotyku. Do korzystania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest tymczasem świetnym sposobem nie tylko na odżywienie włosów, lecz też ich naturalne wyprostowanie. Terapia opiera się na nowatorskiej formule keratynowej bez dodatkowych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć posiadaczki loczków, fali oraz włosów poważnie zniszczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów oraz zapewnia im blask, zdrowie oraz wyjątkową miękkość. W przeciwieństwie do innych kuracji, TrueKeratin nadaje się do włosów, które wcześniej były farbowane, prostowane lub poddawane innym zabiegom. Włosy cały czas są sprężyste, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednak spłukać tę kurację.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są faktycznie nasze włosy. Na fantastyczne efekty możemy liczyć wtedy, kiedy są faktycznie mocno osłabione albo pokruszone. Trzeba w domu korzystać z łagodnych szamponów, aby zbyt szybko nie wypłukały się wartościowe substancje. Trzeba rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Warto pamiętać, że to właśnie fryzjer powinien dostosować nam odpowiednią terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni lub saunę. Włosy po zabiegu powinny być silnie nawilżone, lekkie, miękkie, lśniące, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (a nie „zlepione”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok