Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – co oprócz kostki
29 sierpnia, 2020

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozbudowy technik i technologii używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od razu w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a także wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i efekt zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować moc światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić także przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Licówkami można schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Strona używa cookies
Ok