PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Depilacja laserem Toruń
21 lutego, 2019

JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych zaniedbań niejednokrotnie są takie schorzenia jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą morską nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie paniom, które muszą często nosić obuwie na szpilkach. Wysokie obcasy obciążają na stopy, dlatego warto dbać o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

WYGŁADZANIE

Niezwykle ważnym elementem pielęgnowania stóp jest systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Nie powinno się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował na śmietniku. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej tarki- można ją w prosty sposób umyć i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też wiele specjalistycznych peelingów, które są bogate w minerały, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające powinno się stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano móc podziwiać idealnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Regularne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to bardzo często rezultat braku witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko pożegnają wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób ma problem z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najistotniejsza staranna higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy także zmienić obuwie: podczas pracy zakładać lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz zakładać buty na obcasach? Czy wiesz jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które powodują ból i skrzywienia kości stopy. Nadmiernie obciążony paluch często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Istnieje wiele metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok