Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne Toruń
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do biura
21 sierpnia, 2019

Fryzjer ślubny Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele to jedno z tych szczególnych wydarzeń, podczas których każda kobieta chce prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z najważniejszych rzeczy (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura ślubna. Ważne jest, żeby nie tylko dobrze wyglądała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale też, by wytrwała aż do końca nocy. Dobór fryzury na wesele musi być przewidziany z wyprzedzeniem, żeby zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. By wszystko wyszło jak najlepiej, należy odpowiednio wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Przy wyborze salonu najistotniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym pomysłem jest zatem salon, z jakiego usług jest zadowolona od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu ma kontakt z włosami klientki, doskonale zna ich potrzeby, typ oraz wie jak je wymodelować, dlatego nie warto eksperymentować i rezygnować ze sprawdzonego specjalisty.

Może zdarzyć się też tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku znalezienie odpowiedniego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim świetny fryzjer musi mieć doświadczenie i pozytywne opinie. Warto również zapoznać się z jego katalogami fryzur weselnych i portfolio. Takie informacje można łatwo odszukać w internecie albo w salonie.

Pomimo najlepszych rekomendacji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na czesanie próbne. Za jego pomocą nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale również, czy własny pomysł lub propozycja fryzjera ślubnego pasuje do kształtu twarzy i sukni panny młodej. Takie działanie pomoże dobrze dopasować każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury na wesele z wyprzedzeniem i wstępne upięcia ślubne to dobry sposób na odrobinę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, o wiele prościej postawić na eksperymenty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Niewiele przed samym ślubem nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA ŚLUB ?

Inspiracja

Wybór fryzury na ślub można zacząć od zaczerpnięcia inspiracji np. dostępnych w internecie oraz z folderów w salonie . To daje pannie młodej możliwość odnalezienia fryzur, jakie jej się spodobają. Będzie to porządną bazą dla fryzjera ślubnego, do ułożenia zadawalającej stylizacji.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że włosy różnią się od siebie strukturą. Część z nich układa się lepiej lub gorzej. Inne natomiast nie utrzymują stylizacji na długo. To też dotyczy długości i gęstości włosów. Warto to skonsultować z fryzjerem, który z pewnością doradzi, czy oczekiwane upięcie ślubne jest możliwe do wykonania na włosach oraz czy przetrwa całą noc, czy tylko uroczystość w kościele.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelkom, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Należy wziąć pod uwagę także indywidualne czynniki. Jednym z nich jest między innymi owal twarzy. Fryzura weselna powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami powinny pozwolić sobie na upięcia ślubne unoszące włosy do góry, aby nadać im większą objętość. Dla śmiałych pań, ciekawym rozwiązaniem będą cięcia powyżej linii żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy zaleca się rezygnować z prostych grzywek, ponieważ te optycznie skracają twarz.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie cieniowane włosy.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest unikać prostych grzywek. Niekorzystne będą też upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, na przykład długie cieniowane włosy.

U kobiet o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, o zwiększonej objętości po bokach twarzy. Stanowczo odradza się wysokie upięcia na szczycie głowy i fryzury odsłaniające czoło.

Kobietom z trójkątną twarzą najbardziej pasują fryzury równoważące wąską, dolną część twarzy. Może to być klasyczny bob z krótką grzywką albo zakręcone końcówki włosów. Wysokie upięcia i odkryte czoło wydłużą optycznie brodę.

Suknia ślubna

Przy wyborze fryzury na ślub jednym z podstawowych elementów, które muszą współgrać jest suknia ślubna. Przede wszystkim najważniejsza jest ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Trzeba podchodzić do tego z umiarem. Czasami mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, warto wycofać się z fantazyjnych upięć. Fryzura ślubna, chociaż równie ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie powinna odciągać uwagi od ubioru, dlatego powinna być delikatna. Wymyślne upięcie ślubne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt wymyślnej, eleganckiej sukni.

Suknia ze stójką lub z zabudowanym dekoltem już sama w sobie jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. Do takiej sukni najlepsze jest wysokie upięcie lub kok od tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem będą też gładkie fryzury weselne. Również dekolt w kształcie łódki będzie się dobrze prezentować w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duże pole do popisu. Przy tej sukni właściwe są zarówno upięcia, jak i puszczone luźno włosy, które subtelnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy są także świetnym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, zdobywanie uwagi, dlatego dopasowane do niej upięcie ślubne powinno zadbać o to, by pasma włosów ich nie zasłaniały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego typu sukni świetnie pasują upięcia ułożone z drugiej strony szyi, które wyrównają wizerunek, ale nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można też dobrać do dodatków, chociaż zazwyczaj lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej powszechnym elementem jest rzecz jasna welon, który pasuje do każdej fryzury i upięcia. Równie uniwersalne są ozdobne opaski i wsuwki, wspaniałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów są uroczym uzupełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem subtelnych upięć. Kapelusze i fascynatory sprawdzą się tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w doborze fryzury ślubnej, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok