Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Jak bezpiecznie zakupić nieruchomość?
21 października, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
25 października, 2016

Drogie Panie, pewnie wszystkie marzycie o pięknym i zadbanym ciele. Przeglądając magazyny zwracamy uwagę ślicznie opalone modelki, o talii osy i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że pozujące do zdjęć dziewczyny wyglądają tak codziennie. Wokół nich zawsze kręci się zespół osób poprawiających ich wady. W erze multimediów nie można obejść się także bez obróbki cyfrowej zdjęć, a więc często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie prawdziwe.

Chcąc czuć się doskonale we własnej skórze powinnyście zacząć od prostych czynności związanych z pielęgnacją. Zdrowe odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to podstawowe kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Szczęśliwie, że pewne zabiegi ułatwiają nam uzyskanie efektów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie zbędnego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania na temat trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Skądże, depilacja z użyciem lasera jest metodą w 100% bezbolesną. Jeśli w czasie trwania depilacji pojawiał się ból, jasne jest, że personel źle ustawił parametry lasera, lub kosmetyczki wykonujące zabieg nie były odpowiednio przeszkolone. Laser używany w depilacji powinien być precyzyjnie skonfigurowany pod względem odcienia skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas jest wyjątkowa.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa to zabieg który polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Promień urządzenia przenika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. W ten sposób włos traci komórki odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie prowadzi do jego całościowej utraty. I to w sposób trwały.

Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po kilku sesjach. Zazwyczaj przeprowadza się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Bezproblemowo usuwa się włosy w trakcie 1 fazy, dlatego też następne zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów znajdzie się w 1 fazie.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu epilacji laserowej nie mogą skorzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, które chorują na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie kremów zawierających retinol, zażywanie antybiotyków, picie herbat ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie herbat o właściwościach wyszczuplających. Należy również dodać, że na promień lasera nie reagują włosy o niskim stężeniu melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów odradza się zabiegi depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Możesz być pewna, że w specjalistycznych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, jednak zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed epilacją należy dobrze umyć swoje ciało. Po umyciu się nie używaj żadnych kremów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie może być niczym posmarowana, gdyż może to zmniejszyć rezultaty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich środków i napojów które zawierają związki fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, szybciej osiągniesz upragnione efekty.

Zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa zapewnia całkowite usunięcie włosów. Oznacza to, że po przeprowadzeniu wszystkich zabiegów na danej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać wysokiej jakości rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej delikatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam dobre samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie musiały sięgać po maszynkę do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zwróćcie swoją uwagę na Palomar, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserem. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia doskonałe efekty w krótkim czasie. Dokładne informacje o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie na tej stronie: depilacja-laserowa.torun.pl.

Strona używa cookies
Ok