ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy odnawiać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje na równi minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok