Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem diodowym
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Nie tak dawno na końcowy efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość poznania rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się obszernym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u stomatologa jest całkiem komfortowy i nie zajmuje wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez trudu regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako metodę korekty małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatolog

Strona używa cookies
Ok