Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama w internecie – zaskocz wszystkich.
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Reklama dla Twojej firmy
16 lutego, 2017

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie wiesz jak to wszystko zorganizować. Czasami chcielibyśmy odkryć metodę na błyskawiczne porządki. Magia tutaj jednak nie pomoże. Należy po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej pani domu. Czasami odwiedzając koleżankę zastanawiasz się na pewno: kiedy ona to robi? Dwójka dzieci, gubiący sierść zwierzak, praca, siłownia i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Wyjścia są dwa – albo Twoja przyjaciółka lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka praktycznych trików na co tygodniowe utrzymanie czystości w domu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie skusimy się na skorzystanie z usług kompleksowej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My możemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Poznaj kilka fachowych porad i zostań prawdziwą panią domu.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie toalety to jedna z najtrudniejszych prac domowych. W zasadzie dlatego, że ze względu na wilgotność dużo szybciej gromadzą się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja łazienka była regularnie czysta i ładnie pachnąca musisz zatroszczyć się o właściwą organizację elementów wyposażenia. Usuń wszelkie nieprzydatne rzeczy i poukładaj meble w taki sposób żeby w granicach możliwości, nie zostawiać zaciemnionych zakątków. Im skromniejsza ubikacja, tym szybciej ją umyjesz. Tak naprawdę do posprzątania łazienki potrzebujesz 3 płynów – płynu ogólnego, płynu do mycia szyb i roztworu do mycia toalet. Taki zestaw umożliwi Ci odpowiednie efekty. Przy każdym sprzątaniu używaj gumowych rękawiczek, które zabezpieczą Twoje dłonie przed szkodliwym działaniem płynów żrących. Sprzątanie ubikacji zacznij od wyniesienia z niej wszelkich ozdób, pudełek i ogólnie całego małego zaopatrzenia. Najpierw zamieć podłogę, a potem spryskaj ubikację płynem. Następnie, zmocz płynem uniwersalnym wszystkie akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po wannę i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu spłucz starannie toaletę jak i podłogę. Czyszczenie ubikacji choć raz na 7 dni, zapewni jej czysty wygląd. Wystarczy wyłącznie 30 minut na tydzień.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Co chwilę na skutek przyrządzania posiłków powstają w niej kolejne zanieczyszczenia. Najtrudniejszy jest pokrywający płytę kuchenki tłuszcz, który po kilku godzinach jest niełatwy do wyeliminowania. Aby zapobiec temu problemowi powinno się przecierać płytę niezwłocznie po ugotowaniu. Zajmie Ci to 1 minutę, a uchronisz siebie przed późniejszą walką z zaschniętym tłuszczem. Następnym, tak naprawdę najobszerniejszym skupiskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdziwiona? Na takich produktach wyposażenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do szatkowania gromadzi się kilkadziesiąt razy więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Produkcję zarazków umożliwia powiązanie wilgoci, ciepła i okruszków jedzenia. Dlatego też, po każdym myciu, należy gąbkę wnikliwie odsączyć i powiesić w otwartej przestrzeni, żeby mogła natychmiastowo wyschnąć. Wymieniaj ją co tydzień, a zlikwidujesz groźne bakterie w prywatnej kuchni. A co z osadem od herbaty na szklankach? Wyeliminowanie ich jest naprawdę łatwe, a przydatne nam będą w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zapełnić kubek sodą do pieczenia wymieszaną z jednym z tych dwóch elementów. Chwilę zaczekać i wyczyścić twardą ściereczką. Rezultat murowany. Co więcej jesteśmy zobowiązani umyć w kuchni? Naturalnie lodówkę. Przecież trzymamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce istotna jest organizacja przestrzeni. Nie przynoś zbyt dużo na jeden raz. Zapakowana lodówka sprawi, że żywność szybciej się zmarnuje. Na pierwszej od góry półce poukładaj produkty z najdalszą datą przydatności do spożycia, oraz gotowe ciasta. Na kolejnych półkach musi znaleźć się jedzenie do odgrzania (np jednodniowy obiad), lub kiełbasy i nabiał. Półka na samy dole jest najchłodniejsza, z tego względu w tym miejscu warto jest przygotować miejsce dla świeżego mięsa, oraz już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej komorze możemy zmieścić surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie wyroby jak ketchupy, jaja i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających przeznaczone są nie tylko do osób, które nie chcą czyścić mieszkania, lub nie znajdują na to czasu. Zarezerwowane usług profesjonalnej służby domowej na jakiś okres czasu, ułatwi Ci zaznajomienie się z elementarnymi regułami sprzątania. Później będziesz mogła je wykorzystać. samodzielnie. Obecnie agencje sprzątające zapewniają nam wszechstronne usługi porządkowe w odpowiedniej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i wycieraniem kurzu. Świadczą także usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi lub sprzątanie po imprezach, co jest trudne dla wielu z nas. Cena jednorazowego sprzątania mieszkania to koszt około 100 złotych. Może warto więc, zastanowić się nad wypożyczeniem kompetentnej firmy sprzątającej?

Jak już sami wiecie sprzątanie bynajmniej nie jest kłopotliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w zadbanym i pachnącym domu poczujecie się dużo bardziej komfortowo W nagrodę za wykonane porządki możecie wybrać się do teatru, czy pozwolić sobie elegancką bieliznę, co będzie dobrą inspiracją na następny raz. Kupcie także przyjemne zapachy w postaci spryskiwacza, lub olejku, a natychmiast pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z nas może stać się perfekcyjną gospodynią domu. Jeżeli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: Sprzątanie Toruń cennik

Strona używa cookies
Ok