worki do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe zielony
Węgiel kamienny najlepsze worki
31 stycznia, 2017
Narzędzia diamentowe Midan
4 lutego, 2017

Modny dodatek torba filcowa

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie oznacza inaczej „kosmacenie się”, więc skuteczny styl tworzenia produktów ręcznie robionych. Polega on w skrócie na specjalnym kształtowaniu wełny za pośrednictwem igły. Kompletny cykl może rozgrywać się zarówno na sucho (tylko za pomocą igły), jak i na mokro (przy używaniu płynu do mycia rąk oraz gorącej wody). Z filcu aktualnie produkuje się sporo towarów, przykładowo odzież, portfele, marionetki albo wisiorki. Powinniśmy je wyjątkowo szybko wynaleźć, wstawiając w Google słowa „torebka z filcu” bądź „odzież filcowana”. Nasze babki wspominają ciągle czasy, gdy ów współczesny środek produkowania kreacji lub akcesoriów, był „przekleństwem”. Wełniany pulower pod działaniem różnorodnych czynników tracił początkowy porządny kształt, wyciągał się i w ogóle prezentował się nędznie. Współcześnie zlepianie to niekonwencjonalny styl, zaś posiadanie znakomitej saszetki uszytej w niniejszy sposób (mianowicie „hand made”) jest zwyczajnie obowiązkowe!

Który wariant torby filcowanej wybrać?

Całokształt zależy od tego, gdzie ona tak właściwie będzie nam niezbędna. Innymi słowy – jaką rolę ma wypełniać. Czy będziemy do niej wkładały wielkie i masywne obiekty, czy jedynie niewielkie tusze i tablet? Czy chcemy nieść ją na ramieniu, w dłoniach czy z tyłu na plecach? Pragniemy brać ją na wycieczki czy „kursować” po zakupy? Zasadniczo można wyróżnić następujące torebki filcowe: kobiece oraz unisex, np. do noszenia w mieście, na wypady weekendowe, na zakupy, pudełkowe, listonoszki oraz na laptopa. Zazwyczaj posiadają jeden wzór (czasami foto), jednakże mamy szansę także znaleźć torby tradycyjne, eleganckie, bez zbytecznych przyborów. Wzorcem mogą być sportowe, na jakich wzorki są po prostu uciążliwe jeśli chodzi o komfort użytkowania.

Przy dopasowywaniu torby filcowanej należy kierować się także swoją powierzchownością oraz wzrostem. Dla niedużej, delikatnej oraz małej dziewczyny właściwsza będzie lekka, która zaznaczy posturę, lub szczególnie duża, za pomocą której stworzy się interesujący kontrast. Dla dziewczyny, która chce wyglądać smuklej, korzystniejsza będzie torba duża i niezwykle duża, czyli taka która oddali uwagę od kluczowych elementów ciała. Zanim wybierzemy określony fason, powinniśmy go przymierzyć oraz obejrzeć w lusterku. Jeśli nie będziemy świetnie się w niej czuły, absolutnie nie trzeba w nią inwestować. I tak będzie tkwiła w szafce albo (co ważniejsze) damy ją koniec końców komuś niewielkim kosztem.

Za pomocą jakich sposobów zabezpieczać torbę z filcu?

Umiejętnie wytworzona torba z filcu będzie używana przez lata. Jeśli dążymy do tego, aby tak było, trzeba pamiętać o paru ważkich wytycznych. W szczególności absolutnie nie może być ona narażona na zwykłe wycieranie, skrobanie oraz dotykanie różnorodnych płaszczyzn (szczególnie chropawych). Jeżeli jedziemy autobusem, wtedy mądrzej jest chwycić ją do ręki albo umieścić na kolanach, niźli trzymać kurczowo na ramieniu. Jeśli mamy na uwadze czyszczenie wtedy lepiej zdecydować się na odkurzanie na sucho czy czyszczenie w pralce w 30 stopniach nie nastawiając wirowania. Temperatura niestety nie może znienacka się zmieniać, np. odmienna będzie użyta do prania, zaś inna do przepłukiwania. Wspaniałym planem na odnowienie torebki jest wysłanie jej do punktu prania chemicznego. Jeżeli postawimy na mycie ręczne, wówczas torebki nie „wyciskamy”, jak to mamy w zwyczaju robić z ubraniami, przenigdy nie wycieramy. Dobrze byłoby lekko odcisnąć z niej przerost wody i położyć ją na suchym ręczniku. Zadbajmy o to, aby odbudować jej początkowy wygląd! Co wykonać, gdy siatka nie wygląda pociągająco – skołtuniła się lub pojawiły się na niej „kulki”? Trzeba zrobić oczywiście to, co robiło się ongiś z pulowerami. A mianowicie delikatnie oczyścić ją za pośrednictwem nożyc, instrumentu do golenia lub golarki do ubrań. Należy za każdym razem szczególnie nadzorować, aby nie nadszarpnąć konstrukcji filcu (stworzy się w niej najzwyczajniej w świecie pęknięcie).

Torba filcowa na każdą okazję

Torebka uszyta z filcu tylko pozornie nadaje się do swobodnego ubioru. Jest możliwość ją wprawdzie nosić do biznesowej odzieży, jeżeli posiada należyty wygląd, wielkość i charakter. Niegdyś odcień torebki „dostrajało” się do odcienia trzewików. Obecnie stawia się na bardziej różnorodne zestawienia. Generalnie panują dwie zasady: jeśli zakładamy na siebie kostium jednokolorowy, wtedy mamy możliwość przyzwolić sobie na torebkę z bogatymi fotografiami, itp. Jeżeli nakładamy na siebie garderobę w stylu „na jeden odcień”, wówczas trzeba dobrać torbę o barwie obojętnej – inaczej jednobarwną. Do klasycznej sukienki bardziej pasuje gustowna torba filcowa, do trampek – niezwykle pakowna, „gimnastyczna”. Na handlowe sympozja bierzemy ze sobą drogi „filc” w tonach klasycznych, a mianowicie szarym, ciemnym, „kremowym”, brunatnym. Reasumując: torebka filcowa jest idealna dla każdej kobiety, która pragnie być zwyczajnie nowomodna! Trzeba zakupić dwie odmienne, jakie będzie można nosić zależnie od miejsca, przykładowo w dłuższą podróż lub na miasto. Jeżeli jesteś zaintrygowana zakupem owego dodatku, kliknij w następujący odsyłacz – Torebka z filcu

Strona używa cookies
Ok