Nowoczesne technologie termicznych izolacji
28 sierpnia, 2020
Najnowsze metody termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Termokubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych rozmyślamy zwykle w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy wziąć ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale też są wyśmienite do noszenia chłodnego picia w upały. Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zachowa goraco kawy czy herbaty oraz zimno picia. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeżeli podejmujemy zakup kubka termicznego, najlepiej na początek zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim szczególnie ważny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie i poziom zatrzymania ciepła lub zimna. Następnym elementem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko szczelna, żeby utrzymywać temperaturę w środku na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Powinno się również wybrać kształt termicznego kubka i jego pojemność. Kubki o niskiej pojemności nie będą dobre na wielogodzinnych wycieczkach, z uwagi na to w tej sprawie lepiej dostosować rozmiar termicznego kubka do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma również wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne zwykle kupujemy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki termiczne, które gwarantują długi czas trzymania temperatury. Możemy zdecydować się na malowniczy termiczny ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej utrzymują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być zdecydowanie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to przeważnie wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają dużo wzorów i kolorów, a poza tym są wygodne. Bez problemu wejdą do plecaka i są nietrudne w obsłudze. I choć nie tak długo zatrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długim utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe zatrzymanie temperatury jest ważne, lepiej kupić kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo są bez związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je porysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin w trakcie wycieczki?

Planując dłuższą wycieczkę szczególnie najważniejsze, aby kubek termiczny przez wiele godzin utrzymywał temperaturę picia w środku. Ze względu na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Te kubki termiczne najdłużej wśród innych zatrzymują zimno lub ciepło, dlatego że są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują zimno lub ciepło na wiele czasu. Co więcej mają wytrzymałą konstrukcję i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie należy bardzo uważać, więc kubek termiczny do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie trzyma zimno lub ciepło. Kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, aby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe i długo zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty przeważnie cenimy produkty z ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne dużą ilość interesujących wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe również charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Strona używa cookies
Ok