Najnowsze metody termoizolacji
29 sierpnia, 2020
Nowoczesne sposoby termicznych izolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny dla każdego

O termicznych kubkach rozmyślamy szczególnie w czasie jesienno-zimowym, gdy chcemy wziąć ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy np. w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale też są doskonałe do zabierania ze sobą zimnego napoju w upały. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zachowa ciepło kawy czy herbaty i chłód napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić parę ważnych aspektów. W głównej mierze najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego przeznaczenie i poziom zachowania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest przykrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko szczelna, żeby zachować temperaturę w środku na odpowiednim poziomie, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Warto również zwrócić uwagę na formę termicznego kubka i jego objętość. Kubki o małej pojemności zawiodą na dłuższych wędrówkach, z uwagi na to w tym apekcie lepiej dopasować pojemność termicznego kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne zazwyczaj kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie termiczne kubki, jakie mają długi czas zachowania temperatury. Możemy zakupić wzorzysty ceramiczny kubek, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te słabiej utrzymują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż ze względu na, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny przeważnie wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez oporu zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w stosowaniu. I choć krócej zatrzymują zimno lub ciepło oraz nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie potłuką się tak jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie polegamy długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zatrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej zdecydować się na kubek z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto są wolne od związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Planując długą wycieczkę zazwyczaj patrzymy, aby kubek termiczny bardzo długo utrzymywał ciepło lub chłód napoju w środku. Ze względu na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest stalowy kubek. Takie kubki termiczne najlepiej wśród innych zatrzymują ciepło lub zimno, ponieważ są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu trzymają temperaturę przez wiele godzin. Ponadto mają wytrzymałą konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Wadą kubka stalowego jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W pojeździe musimy mocno uważać, dlatego kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje temperaturę. Kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Te kubki są wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Dobry kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów przeważnie cenimy produkty z ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe również cechują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Strona używa cookies
Ok