Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
11 grudnia, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
23 grudnia, 2017

Na ten moment ziemianie coraz częściej poszukują niebanalnej rozrywki. Nie starcza nam już tradycyjne wyjście na wódkę, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na przyjemną integrację pracujących razem lub wyjście z paczką znajomych stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny rozgrywki zdecydowali się przejść na laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej renomy paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie są kluczowe różnice pomiędzy obiema metodami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w częściej spotykanej odmianie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz mimo wszystko – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego tyczy się zarówno biorących udział w rozgrywce jak i najbliższe towarzystwo. Nie musimy stosować wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może kibicować widownia, usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie epicentrum zdarzenia.

Ktoś słusznie spyta – co w kwestii światła, które emituje broń, używana przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, kompletnie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu rywalizujący i kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich powinniśmy wyróżnić kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, adrenalina i dobra zabawa idą w parze z niezbędnymi środkami ostrożności i wymyślnymi mundurami. Zwłaszcza to ostatnie jest problematyczne, gdy rządzi odczuwalny upał w lipcu czy sierpniu. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, a co za tym idzie otrzymujemy w pakiecie luksus oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – powiększa się gromada zainteresowanych graczy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – choć przeważnie będzie w tej sytuacji wymagane specjalne zezwolenie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Prawdopodobnie wielu czytających chociaz raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Obecnie paintball laserowy daje nam to, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – podczas gry w laser tag nie obowiązuje obostrzenie, że po jednym skutecznym ciosie od rywala zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Profesjonalna firma oferująca możliwość pogrania w laser tag zapewne będzie się starała odwzorować broń, wykorzystywaną przez militaria z Polski lub innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Jest oczywistym, że nie licząc tego, czym powalczymy, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale lub eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niebanalne składniki, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak biegły fan wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag na ten moment bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

Paintball laserowy na każdą okazję

Opisaliśmy już ogrom walorów laser tagu. Wszystkie one, w parze z dość konkurencyjnymi cenami prowadzą do tego, że ta forma rozrywki jest niezłym planem na spędzenie popołudnia/wieczoru w towarzystwie zżytej ze sobą paczki, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Na ten moment standardowa balanga w klubie nie musi być wszystkim, a tak męska rozgrywka połączy wspaniałą zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Kolejnym atutem staje się to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Ta forma paintballa wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować niestandardową godzinę WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu obóz.

To trzeba mieć na uwadze – większość oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a jak spojrzymy na rosnącą sławę laser tagu, warto „zaklepać” sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy już mamy ustaloną godzinę, powinno się przybycie odpowiednio przed terminem i zapoznanie się ze zwyczajami, działającymi na obszarze obiektu dbającego o imprezę. Kiedy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i rozgorzeje wiekopomne starcie!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok