Dywany wełniane dziecięce nowoczesne oferta sklepu
Skorzystaj z oferty wyjątkowych dywanów w nowoczesnym stylu
7 września, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
14 września, 2016

Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Czego możemy oczekiwać grając w escape room?

Ostatnimi czasy na czołowym miejscu były gry online, które nie miały w gruncie rzeczy nic wspólnego z realnym światem. Co istotne – w ekspresowym tempie wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników zasiadało przy swoich laptopach w domu na długie godziny i wpadało w nierzeczywisty świat (z myszkami takiej wydajności, że trudno było niewprawionej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Efekt był taki, że związki interpersonalne w dużym obszarze przeniosły się właśnie tam. Bywały sytuacje, w których osoby przebywające w tym samym budynku (np. na pierwszym i drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, przesyłały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u albo grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można rozmawiać o intensywnym wpływie technologii na ludzkie życie, z innej – o bierności, lenistwie oraz zaraźliwej obojętności na innych.Wspaniałym pomysłem okazała się osobliwa zabawa escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie symulacji wirtualnych, ale później przeszła istotne przemiany. Oparta była zupełnie na tekście pokazującym się na monitorze peceta, który dotyczył opisu wnętrza a także celu: ucieczki z niego. Sama treść sprawiała, iż gra przyciągała od samego startu. Na przestrzeni kolejnych lat gra escape room została zaimportowana na grunt gier odbywających się w sieci. Dopracowano grafię i tym samym nadeszła era „point and click”, czyli gier prowadzonych przed monitorem peceta z myszką w ręku. Zabawa Escape room przybył także do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zainteresowaniem. W niej nie ma czasu na nieskomplikowane scenariusze czy suche dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do oryginalnego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam ciekawe przedmioty, trzeba rozwiązać niemało skomplikowanych zagadek, dowieść umiejętności spójnego myślenia i zręcznością. Escape room to gra akcji, która rozstrzyga się na żywo. Kluczowy punktem jakichkolwiek działań jest wyjście pokoju wraz z partnerami. Wydaje się, iż to wszystko jest łatwe. Gracze jednak mają konkretny czas na ucieczkę z pomieszczenia.

Główne etapy gry escape room

Na początku wszyscy gracze, którzy wybrali dokładny termin oraz porę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A odnaleźć w nim można niewątpliwie mnóstwo dziwnych rzeczy! Gracze posiadają od 45 minut do godziny, aby rozwiązać wszystkie zagadki i wyjść pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój to całkowicie inna forma rozrywki. Scenarzyści dopracowali je w najmniejszych detalach, żeby dostarczyć niecodziennej rozrywki oraz zdumiewać do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się wyjść z takiego pokoju. Kiedy zajdą takie okoliczności przychodzi osoba trzymająca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na niniejszym etapie uczestnicy mogą od niej otrzymać informacje, jak trzeba było się wydostać lub odpowiedź pozostaje tajemnicą. Przyjemnością jest z pewnością fakt, że uczestnicy sami muszą zgłębić historię pokoju – nikt im tego nie mówi. Zdarza się, że uczestnicy potrafią wprawić w zdumienie samych autorów tajemnic oraz wyjaśniają je w nietypowy sposób, czyli taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Głównym wymogiem jest nieużywanie siły, aby zbiec z pokoju.

Dom Kłódek oferuje cztery typy pokojów

Pierwszym wariantem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu znanego żużlowca i usiłują poznać tajnik jego zwycięstw. Ściślej mówiąc mają odszukać ukryty „skarb” w 60 minut, ale okazuje się nim nie sekret sportowca, ale klucz do normalnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze dadzą się zdemaskować? Czy zachowają trzeźwość umysłu i znikną z pokoju? Kolejnym wariantem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, tak naprawdę są tunelem czasoprzestrzennym i gracze przenoszą się kilkadziesiąt lat wstecz. Aby powrócić do naszych czasów muszą rozwiązać wszelkie zagadki i zniknąć z pomieszczenia. Czy „za komuny” ludziom żyło się lepiej? Jakie składniki znajdują się w eliksirze szczęścia? Trzeci wariant pokoju nawiązuje do słynnej bajki o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz opiera się na porwaniu smerfów przez podstępnego czarodzieja Gargamela do swojego ciemnego zamku. Tam przygotowuje eliksir, który ma na zawsze wyeliminować wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze elementów musi udać się w podróż i to jest jedyny czas, aby uratować porwane smerfy. W zamku kryje się pełno pułapek, zaś uczestnicy są jedyną szansą na przetrwanie. Ostatni pokój, określany jako „Tajemniczy pokój nr 4”, to miejsce, które dopiero co kieruje się do innego wymiaru. Żadne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zdecydowany? Escaping room można zamówić na szczególne okoliczności (np. na urodziny, wieczór kawalerski) również dla pracowników instytucji, aby zintegrować ich i zainspirować do twórczego działania. Dom Kłódek w Toruniu może również wykonać indywidualną ofertę, czyli dostosowaną do oczekiwań przyszłych graczy. Zapraszamy na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room.

Strona używa cookies
Ok