Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
23 września, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Na czym polega zamrażanie rur?
6 października, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. Początkowo osadzanie banderoli przeprowadzało się przy użyciu technologii „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były jednak tak olbrzymie, iż spółka zdecydowała się na projektowanie urządzeń niestandardowych. Firma Ultrapak ma więc w swoim katalogu rozmaitego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki segmentowe, etykieciarki dwukaruzelowe i etykieciarki liniowe. Etykieciarki modularne przeznacza się do aplikowania różnorakich banderoli, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W tej chwili dostępne są trzy typy aplikatorów etykiet złożonych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Tymczasem maszyny rotacyjne bezbłędnie sprawdzą się do wklejania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina albo towarów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – stosuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nakładać banderole na pełne oraz puste opakowania. Jakie metody są wykorzystywane przy etykietowaniu artykułów? Otóż obecnie wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz banderole samoprzylepne (self – adhesleeve). Dobrym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć przeszkodę aplikowania banderoli z rolki za sprawą kleju topliwego, albowiem obliguje on do stosowania ponadplanowych preparatów chemicznych, przykładowo rozcieńczalników. Po pierwsze potęguje to bardzo koszty etykietowania, po drugie – negatywnie wpływa na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne, a po trzecie – technika ta jest niepewna. W liniach o wysokich wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować etykiety z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj tryb maszynowego łączenia rolki. Uogólniając: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie naklejać etykietki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nietransparentne, przeźroczyste, wykonane z papieru, syntetyczne i nalepki krojone z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Aplikatory sprzedawane przez Ultrapak posiadają parę charakterystycznych właściwości: praktyczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozgraniczające, karuzelę główną oraz samocentrujące platformy. Wygodne profile aplikatorów etykiet dotyczą wszystkich osłon i ram urządzenia, co znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa. W katalogu przedsiębiorstwa znaleźć można następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza idealnie sprawdzi się przy zakładaniu naklejek z papieru na górną część produktów. Jest doskonała do wprowadzania banderoli w formie litery „L” i „U” przy użyciu kleju zimnego bądź zmieszania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa zestawy karuzelowe udostępnia możliwość wykonania po sobie dwóch funkcji: nałożenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią nakrywki (za pomocą równorzędnej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na bardzo dużą produktywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 założonych etykiet w ciągu godziny. Etykiety mogą być wyprodukowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu owej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (albo trzon rolki), układ cięcia banderoli, sensory markerowe, czujniki sprawdzania naciągnięcia folii, bęben do kierowania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie redukujące poruszanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w praktyczny sposób dopasowywać za pośrednictwem panelu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz dostosowuje się mechanicznie. W zależności od rodzaju posiada akcesoria chroniące, centralny system smarownic, zespół śledzenia i wydawania banderoli, urządzenie unieruchamiające, komputerowy system wydłużania i układania folii, mechaniczne dostrzeganie krańca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor niewystarczającego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem i pokrywy zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z zespołu liniującego naklejki, cylindra transferowego, cylindra tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (bądź dwoma) i wałka klejowego. Znacznymi korzyściami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość etykiet na pojedynczej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba zastojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych i rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niski pobór energii i obniżenie wydatków na części wymienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można opracować wraz z konsultantami pojedyncze pakowaczki które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak również kompleksowe rozwiązania. Tunele foliujące, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Pakowanie odbywa się z wykorzystaniem nowatorskich metod w aspekcie uzyskiwania próżni, duszenia w workach próżniowych oraz napowietrzania przetworu. Szczególnym rodzajem pakowaczek są te, które mogą idealnie zapakować baraninę, zatrzymując jego atuty smakowe i wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nietrudne w czyszczeniu, pielęgnacji, serwisie i naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne części wymienne. Przeważnie są zaopatrzone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują wielorakie metody zgrzewania: przy użyciu szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do ucięcia. Jeżeli chodzi o tunele pakujące to mogą one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz workami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można zróżnicować na komorowe, do napełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako urządzenia spełniające funkcję układania towaru na paletach i depaletyzacji. Jest to znacznie wygodniejsze i wydajniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty maszyn pakujących są realizowane na bazie indywidualnych wymogów Klienta, np. jego życzenia co do ekonomiczności konkretnej linii produkcyjnej. Jednocześnie powiązania pomiędzy maszynami są w ów sposób projektowane. Kupujący mogą więc dobrać linię do określonego produktu, przykładowo. płatków owsianych.

Więcej informacji można uzyskać klikając w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok