Dom od developera
15 września, 2020
Ocieplanie dachów
17 września, 2020

Stomatologia Toruń

Każdy z nas z zazdrością zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto zadbać o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także staranna higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w odpowiedniej formie. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna oferuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki wymagają korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z różnych materiałów. Ich koszt to od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje sporo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Innym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie zalecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok