Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy firmę – jakie są formy opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019

Liposukcja nieinwazyjna Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by stały się płynne i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest stosowana do oddzielenia tłuszczu od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tłuszcz. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tłuszczu, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok