E-sklep założony przez WordPress
2 lutego, 2021
Podpis elektroniczny Eurocert Toruń
3 lutego, 2021

Każdy z nas niejednokrotnie zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto zadbać o wygląd swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów mają także wpływ przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, dentysta sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie dentysta wie, które fragmenty szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z kilku materiałów. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Zaawansowany poziom innowacji stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o idealnie białych zębach. Istnieje sporo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Innym sposobem na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Stomatolog Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok