Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Pizza – przysmak całego świata
16 lutego, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Projektowanie stron – rozwiązania na każdą kieszeń
17 lutego, 2017

Co kryje się pod nazwą pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczny sposób na wypromowanie mojej strony www? Jakie efekty daje pozycjonowanie stron? Ile kosztuje pozycjonowanie stron? To najbardziej powszechne pytania zadawane przez Klientów agencją SEO zanim zainwestują w tego rodzaju usługę.

Skuteczność pozycjonowania zależy od wielu czynników, jak i wykorzystywanych procedur. Agencje SEO prześcigają się w opowiadaniu o szybkości pozycjonowania i wiedzy na temat sekretnego algorytmu Google. Często zdarza się tak, że te jednostki, sprzedające niedrogie i błyskawiczne pozycjonowanie, w rezultacie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Stosują one spamowanie, które w przeważnie zawsze działa na naszą niekorzyść. Pozycjonowanie za wszelką cenę nie jest zatem słusznym wyborem, a praca nad podniesieniem takiej witryny do wcześniejszej pozycji zajmuje często kilka miesięcy.

W dzisiejszym artykule krok po kroku uświadomimy Wam czym jest skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron www. Warto zaznajomić się z tym poradnikiem, żeby zawsze być pewnym, że nie daliśmy się nabrać oszustom, których w branży internetowej nie brakuje.

Dlaczego pozycjonowanie stron jest dziś tak ważne?

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że żyjemy w erze Internetu. Instytucje, których strony www są chętnie klikane, zyskują jeszcze więcej w świecie rzeczywistym. Popularność tych stron nie jest jednak kwestią przypadku, ale precyzyjnie przygotowanej techniki marketingowej. Techniki takie jak pozycjonowanie stron, czy prowadzenie profilu w znanych social media podwyższa możliwości firm na zdobycie wielu potencjalnych Klientów. Dlaczego pozycjonowanie stron jest najskuteczniejszą z nich? Argument jest niezwykle prosty – liczba użytkowników wyszukiwarek, którzy w każdej chwili mogą stać się Twoimi Klientami.

Oczywiście nie raz zdarzyło Ci się poszukiwać produktów w Internecie. Za pewne czerpałeś z zasobów wyszukiwarki Google. Po napisaniu konkretnej frazy, np. Fryzjer Toruń, wyświetliła Ci się lista wyników. Idąc tokiem myślenia im wyżej tym lepiej, wybierałeś strony firm, które uplasowały się na samej górze listy. Tak też działa ponad ¾ osób korzystających z popularnych wyszukiwarek internetowych. W praktyce wszyscy zwracają uwagę na kilka pierwszych pozycji na liście wyników wyszukiwania, a rzadko który z nas przechodzi na kolejne strony. W sumie wychodzi na to, że podstawowym atutem pozycjonowania, jest możliwość zainteresowania swoją stroną większego grona odbiorców.

Pozycjonowanie stron krok po kroku

Pozycjonowanie strony oddziałuje na wzrost jej wartości w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Strony umieszczane są w tym rankingu w określonej kolejności, odpowiadającej ich trafności z wpisywanym słowem kluczowym. Układanie tych wyników zajmują się boty Google, których funkcjonowanie bazuje na wysoce złożonym algorytmie, modernizowanym co jakiś czas. Wnioskować można że pozycjonowanie jest dość skomplikowaną procedurą, najczęściej poznawaną metodą wieloletnich testów, gdyż żadna agencja SEO na świecie nie zna algorytmu Google. Wykonując konkretne procedury w kodzie strony i analizując transformację jej pozycji, mam możliwość wyłącznie domniemać jakie są czynniki wpływające na skuteczne pozycjonowanie. Według nas są to między innymi:

  • optymalizacja strony – zwiększenie wydajności i optymalizacja kodu strony spowodują, że określona witryna będzie bardziej wartościowa dla robotów wyszukiwarki. Ogromne znaczenie ma także bogactwo słów kluczowych w tekstach na stronie.
  • liczba wyświetleń strony – zadbanie o dużą liczbę wysokiej jakości linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych spowoduje, że identycznie jak potencjalni Klienci, roboty Google również spojrzą z zaciekawieniem na daną stroną. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz zainwestować w własne zaplecze pozycjonerskie.
  • częste aktualizacje – tematyczna i intrygująca treść to jedno, a częste aktualizacje strony to drugie. Interesujące według Google strony to takie, na których wciąż jest jakiś ruch. Przy okazji zadbasz w ten sposób o swoich czytelników.
  • responsywność – jest dzisiaj bardzo ważna, ze względu na to że co raz więcej osób używa urządzeń mobilnych. Strony responsywne dopasowują się do rozmiaru określonego ekranu i działają wydajnie w każdej chwili, co docenią roboty Google.

Zostały tu wymienione tak naprawdę nieliczne przykłady czynników które oddziałują na wzrost pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Większość agencji oferujących pozycjonowanie zaczyna pracę z Klientem od zaplanowania słów kluczowych. Prawdziwi fachowcy pomogą Ci znaleźć takie słowa, dla których zaawansowany wzrost pozycji strony będzie kwestią kilku tygodni. Niektóre firmy zaproponują Ci zbudowanie własnego zaplecza SEO, lub wykorzystanie z ich zasobów. Może to być dobry pomysł. Oznacza to, że agencje te dbają o Klienta, a nie naciągają go na nie korzystny spam, który jak już wiecie, może kosztować Was blokadą strony. Co do opłat, typowe pakiety pozycjonowania to koszt zaczynający się od 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duży wydatek? Nie, jeżeli pomyślisz ilu stałych Klientów możesz zdobyć tylko przez fakt, że Twoja strona znajdzie się na wyższej pozycji niż strony konkurencji. Jeszcze jedno – efekty pozycjonowania zauważalne są po miesiącu, jak nie dłużej. Jeśli któraś agencja zaoferowała Ci znacznie krótszy czas realizacji, oznacza to, że stosuje zabronione techniki.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – kliknij na naszą stronę i zostań z nami na dłużej: pozycjonowanie stron

Strona używa cookies
Ok