Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – początek dobrego dnia
20 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
23 września, 2016

Kredyt to często najlepszy sposób na szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki. Wielu z nas nie ma wystarczających zapasów finansowych kupno domu, samochodu czy na opłacenie upragnionej wycieczki. Do tego dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wówczas wzięcie kredytu okazuje się koniecznością. Według przygotowanych w tym roku danych praktycznie co piąty młody Polak ( w wieku od 18 do 24 lat) ma kredyt. Razem wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Identycznie kształtuje się cała sytuacja. Prawie 50 % mieszkających w Polsce osób ma otwarty kredyt w banku. Ogólnie liczba tych osób jest już większa niż 15,2 miliona dorosłych Polaków.

Zaciągając kredyt liczymy się z opłatą dodatkowych odsetek. Procent od kredytu jest formą wynagrodzenia dla banku, oddawanym za możliwość udzielenia nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie mamy szansę zaciągnąć kilka kredytów, co uwarunkowane jest od wysokości zdolności kredytowej. Żeby prościej było nam zwracać zadłużenie, spora ilość instytucji finansowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to duże uproszczenie, zwłaszcza w sytuacji rosnących odsetek. Bank łączy wszystkie uzyskane przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zapłaty kredytu. Jeśli dokucza Cię spłata kredytów, dalej podpowiemy Ci się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najkorzystniejszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące takie rozwiązania.

Czym wyróżniają się kredyty konsolidacyjne?

Generalnie mówiąc kredyty konsolidacyjne nie różnią się zbytnio od normalnych kredytów finansowych. Mają określone odsetki i zazwyczaj oddawane są w powtarzających się co miesiąc ratach. Kluczową różnicą, widoczną gołym okiem, jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny łączy bowiem wszystkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank wyrównuje stopę procentową, przez co nie oddajemy kilku kredytów, tylko jeden. Co więcej uzyskując kredyt konsolidacyjny otrzymujemy możliwość wydłużenia okresu jego spłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez zminimalizowanie kosztów jego obsługi. Dziś banki dają nam możliwość konsolidacji kredytów, niezależnie od ich formy. Mamy szansę zatem zsumować kredyt na dom z niewielką pożyczką, albo kredyt wzięty na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jak już wspomnieliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to niezbyt skomplikowana zamiana uprzednich obciążeń kredytowych z różnych banków na jeden kredyt spłacany w jednej placówce finansowej. Spora ilość osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Najpierw dobrze jest zebrać wszelkie wiadomości dotyczące swojego zadłużenia. Potrzebujemy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i dotychczasowy wyciąg z konta (opisujący ostatnie 3 miesiące), który potwierdzi aktualne dochody. Na wizytę z doradcą kredytowym należy także dostarczyć obowiązujący dowód tożsamości. Po zaznajomieniu się z Twoją sytuacją, bank udzieli Ci odpowiedzi czy może ujednolicić Twoje długi. Wówczas dowiesz się na jakich warunkach nastąpi konsolidacja kredytów.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Współcześnie prawie każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi otrzymania takiego kredytu są skrajnie zróżnicowane. Jest to zależne w zasadzie od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa proponowanych rozwiązań pożyczkowych. Atrakcyjne oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP proponuje także możliwość dołożenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest na łączną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank przyznaje kredyty konsolidacyjne do kwoty wynoszącej nawet 200 tysięcy złotych. Czas kredytowania może być wydłużony na 10 lat. Dopuszczane są różne źródła przedstawiające stan konta. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być wspólnie wzięty przez dwie nie spokrewnione ze sobą osoby. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING charakteryzuje się długofalowym okresem spłaty, sięgającym nawet 35 lat. Bank daje nam możliwość wyboru typu spłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to duże ułatwienie dla osób, które w wyniku utraty dochodów lub pogarszającego się stanu zdrowia nie są w stanie oddać wszystkich kredytów jednocześnie. Każdego z nas może za jakiś czas doświadczyć sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Przekraczając próg dorosłego życia będziemy chcieli zatroszczyć się o własną swobodę. Obecnie zakup domu, czy samochodu jest kojarzone z zaciągnięciem kredytu. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze dochody nie dają nam niezliczonych możliwości, a życie wciąż idzie na przód. Na stronie konsolidacja.eu znajdziecie mnóstwo fachowych informacji nawiązujących do konsolidacji kredytów. Eksperci doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank jest najlepszy. Tutaj możecie wejść na stronę i zaznajomić się z podstawami konsolidacji: konsolidacja chwilówek.

Strona używa cookies
Ok