Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Etykieciarki i nalewarki – rewolucja wśród maszyn
19 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny, których żadne dziecko z pewnością nie zapomni!
25 sierpnia, 2016

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce za dobrze znana. Najistotniejsze przyczyny, które hamowały zakup to: niezwykle wysoki koszt budowy, niezbyt precyzyjnie opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w trafny sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i brak impulsu uświadomienia społeczeństwa o atrakcyjnych efektach jej stosowania. W przypadku, gdyby ktoś planował zdecydować się na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła zostały obniżone, natomiast ceny paliw do ogrzewania poszybowały w górę. W skutek tego Polacy w wielu przypadkach decydują się na rozwiązanie oszczędne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada średnio (najdrożej). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia i tym, w jakiej lokalizacji dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie sprawdzą się w takich warunkach, a codzienne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być uciążliwe i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepła przynależy do grupy szczególnie efektywnych i jednocześnie skutecznych opcji, które umożliwiają zdobycie energii wprost z podłoża, powietrza i promieni słonecznych. Stosuje się ją do ocieplania i przewietrzania wnętrza, np. domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny bądź wykorzystujących stosunkowo niewielką powierzchnię biur, do ogrzewania często lodowatej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz w przypadku, gdy zamierzeniem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie takiej technologii nie należy do skomplikowanych, ponieważ opiera się na czterech głównych elementach: skraplającym gaz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, wymienniku ciepła oraz sprężarce bądź podobnej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Zaliczenia do odpowiednich grup przeprowadza się przykładowo mając na uwadze działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty codziennego użytkowania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Połączenia, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Sporym atutem tego sprzętu jest ewentualność zespolenia jej z systemem solarnym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek prezentowanych pomp na rodzimym rynku jest mnóstwo, jednak wyłącznie kilka z nich cieszy się licznym uznaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma wieloletnią tradycję i jest wyjątkowo doceniana przez interesantów z całej Europy. Głównie na skutek wdrożenia genialnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, stąd są praktycznie bezusterkowe, a do tego niesłyszalne i automatyczne. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do obszarów o profilu ”kupieckim” i przydatności publicznej. Wymyślił wyjątkową sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze przedsięwzięcia powodują, że pompy ciepła są doskonałą możliwością w stosunku do pozostałych form podnoszenia temperatury powietrza. Przy jej użyciu wytwarzana jest cztery razy większa dawka ciepła aniżeli w przypadku klasycznego pieca. Poza tym zaoszczędzany jest czas, który można poświęcić na realizowanie czegoś innego. Solidne pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez kupującego, kontrolowania w rodzaju „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od kilku lat nasza firma istnieje na rynku oraz zajmuje się dostawą, instalacją oraz serwisem międzynarodowej jakości oprzyrządowania grzewczego. Jesteśmy w stanie urzeczywistnić każde zamówienie w ustalonym uprzednio przez zainteresowanego terminie. Pompy ciepła, jak również kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takim przypadku załatwienie jakichkolwiek formalności leży po naszej stronie.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, gdyż każdy ma własny zarys na ogrzewanie domu. Mamy szerokie doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Dążymy do tego, by opracować oraz urealnić każdy możliwy technicznie plan.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Toruń.

Strona używa cookies
Ok