Kurs dla kierowców policji szkolenia uzupełniające dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych kursy dla kierowcy konwojenta
Pojazdy uprzywilejowane kursy
6 lutego, 2017
Dietetyk Grudziądz Skuteczne odchudzanie Zdrowa i zbilansowana dieta Dietetyk mobilny
Najskuteczniejszy dietetyk mobilny
10 lutego, 2017

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W tematyce budowlanej mamy szansę spotkać się z dwoma typami pianki PUR zamkniętokomórkową oraz otwartokomórkową. Piankę zamkniętokomórkową o spójności szacunkowo 40 kg/metr sześcienny używa się głównie do uszczelniania przed niekorzystnymi warunkami i wyciszania pomieszczeń magazynowych, ocieplania dachów i stropodachów, jak również w czasie robienia „chłodziarek”, a konkretniej izb chłodniczych do składowania owoców i warzyw. Piankę PUR o znaczniejszej gęstości (60kg/metr sześcienny) używa się do termoizolacji pokryć dachowych, stropodachów, dachów poziomych, umocnień, posadzek (jeśli planujemy ogrzewanie podłogowe) i do oddzielania miejsc, w jakich mamy do czynienia z poważniejszym uciskiem. Natomiast piankę otwartokomórkową wolno zużytkować do ocieplenia poddaszy, zadaszeń, podłóg oraz ścianek działowych wewnątrz domu, hangarów dla szybowców lub lokali fabrycznych.

Pianka otwartokomórkowa jest skonstruowana z wyraźnych „otworów”, przez co może „oddychać”, czyli wywoływać prawidłową wentylację lokum oraz oddawać przesadnie dużą zawartość pary wodnej. Zapobiega tworzeniu się pleśni, z tego powodu perfekcyjnie przydaje się do ocieplania poddaszy. Ma nie tylko zalety blokujące, odprowadzające parę wodną oraz tłumiące. Jest niesłychanie lekka, bynajmniej nie obciąża wyraźnie budowy i nakłada się ją przy użyciu hydrodynamicznego natrysku. Można wtedy zabezpieczać nią dachy w którymkolwiek możliwym wymiarze – nawet te niesamowicie złożone. Jakie posiada słabe strony? Właściwie żadnych, o ile któryś pseudospecjalista jej nie użyje do izolacji fundamentów, do czego absolutnie się nie nadaje. Należy mieć na uwadze, że praktycznie w ogóle nie jest odporna na wpływ ognia.

Pianka z zamkniętymi komórkami daje najodpowiedniejszą izolację i jest niesłychanie odporna na czynniki zewnętrzne. Przeznacza się ją głównie do zabezpieczania piedestałów, podłóg z ocieplaniem podłogowym oraz do ocieplenia poddaszy. Ma najmniej 90% zaczopowanych otworów ma wyjątkową zwartość, niedużą drożność oraz szczególnie dużą odporność na ściskanie. Znakomicie sprawdzi się do izolowania struktur metalicznych, rurociągów czy budynków inwentarskich.

Na jaką piankę PUR się zdecydować?

Wszystko jest uzależnione od tego, jaki składnik biurowca będziemy izolować. Pianka z otwartymi komórkami potrzebuje odrobinę mniej budulca, a w dalszej kolejności – jest wyraźnie ekonomiczna. Współczynnik izolacji jest trochę niższy, jednak mimo to daje ciepłotę w mieszkaniu oraz jest pewną zaporą dla hałasu. Jeśli planujemy ocieplić poddasze, wtedy warto przemyśleć sobie jej montaż. Trzeba też pamiętać, że pozostaje wówczas mieć na oku wymuszony przepływ powietrza, żeby w ogóle nie skraplała się para wodna oraz nie powstała pleśń. Standardowo należy kierować się wytyczną kompromisu pomiędzy zapłatą, płaszczyzną, w której pianka będzie zagospodarowana i oporem termicznym. Na poddaszu pianka PUR powinna posiadać przynajmniej 10 cm (z zamkniętymi komórkami) czy 20 cm (otwartokomórkowa), aby pełniła swoje zadanie.

Dobre strony pianki otwartokomórkowej: szczególnie atrakcyjna izolacja w czasie zimy, perfekcyjne wychładzanie w upalnych miesiącach, tłumienie hałasów, „oddychanie” zapobiegające zbieraniu się oparów lub wilgoci, interesująca cena, ekonomiczność, efektywność i bezpieczeństwo, certyfikaty i atesty.

Mocne strony pianki zamkniętokomórkowej: bardzo cenna wytrzymałość na negatywne warunki pogodowe, brak mostków cieplnych (świetna nieprzepuszczalność), materiał niewrażliwy na wpływ ognia, w ogóle nie obciążający architektury, niewysoki wskaźnik przekazywania ciepła, efektywna termoizolacja, duża hydroizolacja.

Pianka PUR – sprawdzi się w obszarze, w jakim inne strategie nie staną na wysokości zadania

Dachy, jakie mają złożone wzory, bardzo trudno jest zabezpieczać klasycznymi strategiami. Wyglądają one niewątpliwie uroczo, ale dla obsługi budowlanej stanowią duże wyzwanie. Jeśli planujemy zabezpieczenie poddasza, należy w zastępstwie wełny mineralnej, zdecydować się naturalnie na piankę izolacyjną (bezwzględnie z niezasklepionymi komórkami). To niesłychanie opłacalna technologia uszczelniania i wycieplania przestrzeni o nierównych konturach, a mianowicie z klinami w miejscach połączeń krokwi. Dach wypada koniecznie wcześniej odremontować, żeby uszczelnianie pianką posiadało jakikolwiek sens. Piankę mamy możliwość aplikować bezpośrednio na blachę albo dachówkę. Element metalowy wcale nie może posiadać rdzy, a wszelkie dachówki muszą być nienaruszone. Zrealizowanie izolacji pianką PUR jest dużo krótsze niż w przypadku innych surowców, m in. wełny mineralnej. Właściwie nie musimy obawiać się też intensywnej degradacji, pylenia, uwalniania oparów oraz niezmiernie wolnego wysychania. Mamy gwarancję, iż izolacja będzie funkcjonalna przez wiele lat, zaś my zaoszczędzimy na ocieplaniu domu.

Na co trzeba zwrócić uwagę? Każda firma, jaka przeprowadza uszczelnianie pianką PUR powinna w miejscu przygotowywania usługi mieć wszelakie nieodzowne druki, m in. adekwatne oznakowanie wyrobu bądź kartę techniczną towaru. Pracownicy muszą mieć ubraną odzież ochronną ochraniającą nade wszystko drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Oprócz tego muszą mieć badania u specjalisty (i badania pozwalające na pracę na wysokości – jeśli jest to niezastąpione) i zaświadczenie po zrobionym kursie z reguł bezpiecznej pracy.

Strona używa cookies
Ok