Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
11 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
angra art – profesjonalne usługi i szeroki asortyment
18 października, 2016

Ocieplenie domu to praktycznie jedna z najistotniejszych kwestii, o której musisz zdecydować jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach były jedynie dostępne takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu badań nad nowoczesnymi sposobami ocieplania mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami pionierskie. Producenci materiałów do izolacji szukali produktu, który spełniałby wymagania zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Ważny był również wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, ponieważ wcześniej wykorzystywane surowce nie dość, że były mało praktyczne, to mocno podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach badań nad powstaniem innowacyjnej technologii izolacji, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie stwierdzono, że pianka PUR jest tworzywem wysoce praktycznym, gwarantującym perfekcyjną izolację cieplną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Konsumenci uwielbiają piankę za łatwość krycia konkretnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się przechodząc dalej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Wyróżniamy dwa typy pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki różni głównie struktura, ale także przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy izolacji natryskowej, przy produkcji płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR cechuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie pochłania wilgoci i może być wykorzystywana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa stosowana jest zwłaszcza w ocieplaniu wnętrza budynków (poddasze i ściany działowe). Konstrukcja pianki, jak sama nazwa wskazuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co znakomicie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję obiektu i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najistotniejszym problemem związanym z ociepleniem budynku jest pojawienie się tak zwanych mostów termicznych. Wykorzystanie pianki PUR całkowicie likwiduje ten problem, albowiem surowiec wpływa do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn sprężających pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje zdecydowanie mniej powierzchni niż tradycyjne materiały izolacyjne. Ponadto usztywnia konstrukcję budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co zazwyczaj jest elementem decydującym przy doborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki Pro mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla standardowych technik izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej wykorzystaniu zmniejsza się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla otoczenia i przyjazna dla alergików. Gwarantuje najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach domów, ponieważ nie zmienia swoich cech nawet po wielu latach stosowania. Nie dosyć, że zamyka ciepło w pomieszczeniach w zimę, to jeszcze zapobiega przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik pochłaniania wody sprawia, że w ociepleniu nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym należałoby napomknąć, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najdrobniejsze powierzchnie bez jakiegokolwiek problemu. Jej budowa gwarantuje doskonałą przyczepność do wszelkiego typu podłoża.

Dobre ocieplenie domu to gwarancja komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką PUR deklarują, że taka metoda izolacji jest najbardziej funkcjonalna i najłatwiejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo przybliżone, więc przy wyborze metody ocieplenia mieszkania warto wspomnieć o nowatorskich systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli wybierzecie izolację pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od prawie dwóch dekad działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także produkcyjnych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od ociepleń poliuretanowych, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: docieplenia pianką pro.

Strona używa cookies
Ok