OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne w budownictwie
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń
1 września, 2020

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na niezłe samopoczucie, ale też na naszą efektywność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią bazę naszej wygody i dodatnio wpływają na motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie komfortowe warunki zazwyczaj decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz domu zapewniając nam chłód w ciągu lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii świetnie działa system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie korzystnej temperatury wewnątrz pomieszczeń szczególnie latem, gdy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku domu, zapewniając wychłodzenie i komfort cieplny nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część oddaje gorąco z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzacja przydaje się jedynie w lecie. Wiele klimatyzatorów może także nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście centralnego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba ogrzać, do czego wykorzystywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie chronią jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli planujemy kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza reduluje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Zapewnia nam oszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu w środku mieszkania jest połączenie obu tych systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń

 

Strona używa cookies
Ok