Dom od developera
15 września, 2020
Ocieplanie dachów
17 września, 2020

Klimatyzacja do domu i biura

Współczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na dobre zdrowie, ale także na produktywność. Najlepsza jakość powietrza I odpowiednia temperatura, stanowią fundament naszego komfortu i pozytywnie wpływają na motywację i zdolność działania. Aby zagwarantować sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej reguluje temperaturę wewnątrz mieszkania gwarantując nam chłód w czasie lata. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już mamy i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii świetnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, gdy walczymy z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku mieszkania, gwarantując ochłodę i cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach z reguły stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część ma na celu oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część oddaje gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator przydaje się jedynie w lecie. Sporo klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna centralnego ogrzewania oraz innych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne należy ogrzać, na co przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator posiada specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wpływające do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Daje nam oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku budynku oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok