Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem za szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok