Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes – składnik kosmetyków
25 października, 2019

Mezoterapia igłowa – zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybciej się starzeje. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po mezoterapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w podawaniu danych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub manualnie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, należy więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest zależne początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Zdarza się sytuacje, gdy porost włosów jest zahamowany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się również pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to klarownej odpowiedzi. W teorii tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą normalną, a więc terapie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to schorzenie? Metodyki leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg bolesny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia lekarz na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok