Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Kostka brukowa – układanie, producenci, charakterystyka
18 marca, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
19 marca, 2017

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, kosmetyki hamujące odrastanie włosów, depilacja woskiem – to zapewne najczęstsze środki pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne zdają egzamin na kilka albo kilkanaście dni, aczkolwiek po owym czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to istotnie jest decydujący motyw odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to koncept nowy, gdyż w ostatnim czasie sporo osób umawiało się na terapię z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Obecnie najmodniejszym oraz najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Odkrywcy, którzy stworzyli, a zaraz potem zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, w drugim przypadku zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie rozwiązanie pozwoliło na podniesienie efektywności kuracji, skrócenie czasu jego wykonywania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem oraz można ją z dobrym skutkiem stosować do okolic intymnych, skóry bardzo podatnej na uczulenia lub oliwkowej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji albo posiadają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który odebrał sporą ilość prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, nie stwarza żadnych skutków ubocznych.

Zwykle potrzeba od 3 do 5 sesji, ażeby ostatecznie usunąć wszelkie włosy. W przypadku kiedy wybierzemy kilka partii, przykładowo brzuch i pośladki równocześnie, wówczas kosmetyczka jest w stanie to wykonać w czasie pojedynczej konsultacji. W praktyce ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz etapu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włoski najbardziej zauważalne, najsilniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie zwyczajnie wyrastają równolegle, dlatego laser niszczy blisko 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa na pewno gwarantuje zadowalające efekty?

Bez wątpienia są one o wiele atrakcyjniejsze niżeli w przypadku depilacji standardowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia mogą wystąpić wyłącznie pojedyncze włosy (m in. w wyniku w okresie przekwitania). Kobiety, które zdecydowały się na ów zabieg oraz zamieszczają swoje uwagi na blogach w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. Szczególnie, iż jest to świetna technika na wrastające włoski. A dokładniej? Zgubnym rezultatem nierozważnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie podatności są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki czy krosty. Mogą również dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizyta u medyka jest nieraz nieuchronna. Włoski wcale nie mogą wybić się przez skórę i tkwią w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna skupiać się ropa, natomiast potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną alternatywą, by poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie analizy włosów i dobranie siły wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w zasadzie nie mają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny czytnik sprawdza parę paramentów równolegle, m.in. kolor oraz zwartość włosów. Nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie wywoływało ból albo wystąpią oparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy plus należy uznać zaoszczędzony czas, bo w ogóle nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak robiliśmy to do tej pory. Nie należy też fundować sobie dodatkowych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia do domu, trudzić się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie preferują epilację ze względów całkowicie praktycznych. Mogą nieskrępowanie wyskoczyć na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się sporadycznych sterczących włosków ani krostek. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Dużym atutem dla Klientek depilujących bikini jest możliwość znieczulenia owego niesamowicie wrażliwego miejsca. Schładzający żel ogranicza siłę odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do innych walorów trzeba zaliczyć brak efektów ubocznych po terapii (trzeba niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj niezwykle kosztowne, stąd też warto przejrzeć lokalne oferty i stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej sesji laserem leczniczym Palomar Vectus mamy możliwość pozbyć się prawie 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus można usuwać włoski chociażby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było usuwać zbędne owłosienie

Możemy wyróżnić cztery modele laserów, wykorzystywanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja, wejdź w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok