Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019

Szkoła pływania niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla maluchów. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój dzieci. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale przystosowana. Maluch może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą stres, zarówno dla rodzica jak i naszego skarba. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas wakacji wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chciały z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń i koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania – Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok