Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017
Przeprowadzki Wrocław Usługi transportowe dla firm Lokalne przeprowadzki
Krajowe usługi transportowe
8 marca, 2017

Marzenia o nowoczesnym aucie mogą stać się realne. W końcu auto nie jest dziś ekskluzywnym nabytkiem, na który stać jedynie wybranych. Ceny samochodów nieustannie lecą w dół, a dealerzy zapewniają co raz to atrakcyjniejsze upusty, z których ciężko nie skorzystać. Znamy to wrażenie, kiedy zerka się na reklamę najnowszego modelu samochodu i zastanawia się – w tym samochodzie czułbym się kapitalnie.

Kupno nowego samochodu powiązane jest jednak z konkretnymi powinnościami. Niezależnie od tego czy pragniesz zakupić samochód w licencjonowanym salonie, czy w skupie aut, powinieneś uświadomić sobie co Cię czeka. Występuje wiele okoliczności w których podobno bezkolizyjny pojazd okazał się być znacznie uszkodzony, a uczciwy pośrednik sprzedawał kradzione auta. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w którykolwiek sposób oszukany, dlatego obecnie przedstawiamy krok po kroku, co trzeba zrobić, aby nabyć solidne auto bez żadnych kłopotów. Sami posiadamy własną moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Odbiorcy byli dobrze poinformowani w kwestii wyboru nowego samochodu.

Krok pierwszy – wybór marki i modelu auta

Przed wyborem auta, za każdym razem radzimy naszym Klientom, aby odpowiednio zastanowili się nad jego typem i trybem wyeksploatowania. Zazwyczaj okazuje się, że typ który akurat mamy na oku będzie dla nas kompletnie bezużyteczny. Jeżeli sporo podróżujesz w centrum zdecyduj się na samochód kompaktowy i zwrotny, o nie dużym, oszczędnościowym silniku. Możemy Tobie polecić takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny dziś Volkswagen Golf z elegancką linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz auta na rodzinne wycieczki, w takim wypadku najistotniejsze będzie bezpieczeństwo. Zainteresuj się takimi samochodami jak Opel Vectra Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej prestiżowy gatunek Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tym punkcie wszystko zależy od tego, czy masz w planach nabyć nowe, nieużywane auto, czy wolisz zaoszczędzić i kupić używany samochód w skupie aut. Walorem nabycia samochodu w partnerskim salonie sprzedaży jest na pewno gwarancja serwisu i pewność, że określony samochód nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z negatywami? Z całą pewnością może Was odrzucić cena nowego auta, za który będziecie musieli zapłacić nawet do 3 razy więcej, porównując do auta z komisu. Przejdźmy teraz do analizy nabycia samochodu w skupie samochodów. Dobrze jest zaznaczyć, ze całość zależy od szczerości i doświadczenia sprzedawcy. Właściwie powinniśmy wybierać firmy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem masz możliwość ustalić w internecie, co mówi się o określonym sprzedającym. Jakie są walory wyboru auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, o wiele mniejsza niż wartość w sklepie. Minusy są równie klarowne – brak pewności, czy konkretne auto ma jakiekolwiek awarie. Aczkolwiek możemy to bezpośrednio sprawdzić, prosząc sprzedawcę o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym wstępie dobrze jest skontrolować wybrany pojazd – nie tylko pod względem ewentualnych uszkodzeń, ale także pod względem miejsc rejestracji. Pojedź z sprzedawcą do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanik wnikliwie sprawdzi pojazd. Jeśli było ono kiedykolwiek uderzone, lub w jakikolwiek sposób przerabiane, specjalista na pewno Ci o tym powie. Kolejno pojedź na komisariat Policji, gdzie otrzymasz informację o tym, czy pojazd jest kradziony.

Znalazłeś już upragniony samochód. Przyszedł czas na procedury formalne, które przy odpowiedniej staranności nie muszą być wielce problemowe. Po pierwsze podpisz umowę, lub weź fakturę od sprzedawcy. Ten papier deklaruje własność danego pojazdu. Na jego bazie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od sumy zapłaconej za auto. Kolejną sprawą jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki łatwym w obsłudze porównywarkom instytucji ubezpieczeniowych dowiesz się która oferta będzie dla Ciebie najlepsza. Następny etap to zarejestrowanie pojazdu w właściwej placówce. Do uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać bieżące ubezpieczenie OC i badanie techniczne pojazdu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Nabycie nowego samochodu to przyjemność, na którą każdego z nas stać. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza przejażdżka nowym samochodem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o podanych przez nas czynnościach i unikaj błędów, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli posiadasz pewne obiekcje, za każdym razem możesz zweryfikować dane auto u mechanika, by nie zakupić złomu, który po tygodniu będzie nadawał się na złom. W naszym skupie samochodów szczególnie często były nam opowiadane wręcz nieprawdopodobne historie, jak sprzedawcy naciągali łatwowiernych Klientów. Dlatego też kładziemy szczególny nacisk na doskonałą jakość oferowanych u nas aut. Możesz mieć pewność, ze poszczególne proponowane auto było przedtem precyzyjnie zbadane. Przyjedź do naszej placówki i wyjedź swoim wymarzonym samochodem. Ofertę odnajdziesz na stronie www: Skup aut

Strona używa cookies
Ok