Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu technik i technologii używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Strona używa cookies
Ok