Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozkwitu technik i technologii używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant musi zespoić się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok