Depilacja laserowa mężczyzn skuteczne usuwanie owłosienia z ramion i pleców
Skuteczna depilacja laserowa dla mężczyzn
12 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
3 czerwca, 2017

Wideofilmowanie to doskonały pomysł na zapisanie najcudowniejszych chwil w trakcie swojego ślubu. Film z ślubu to wyjątkowa pamiątka nie tylko dla Nowożeńców ale także dla rodziny. Przypuszczalnie każdy z nas po paru latach lubi przypominać sobie swoje wesele. Ja na przykład mój film z ślubu oglądałam już z 10 razy, pomimo, że zostałam małżonką nie całe 3 lata temu. Kamerzysta oddał to co najważniejsze – uczucia, poruszenie, śmiech i radość. Z tego względu kocham powracać do mojego filmu z wesela, bo przyzywa najpiękniejszą chwilę mojego życia. Naturalnie jest to zasługą kamerzysty weselnego, który kierował się profesjonalizmem i dopasował najkorzystniejsze kadry z trwającego kilka godzin przyjęcia.

Ja planowałam ślub jakiś czas temu. Doskonale rozumiem ile trudności może sprawić jego organizacja. Zarezerwowanie sali weselnej, wybór idealnej sukni ślubnej i oczywiście, jak sugeruje temat, zatrudnienie właściwego kamerzysty na ślub. Uwierzcie mi, profesjonalny kamerzysta ślubny to absolutny skarb. Mi zależało na tym aby, spec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt wiele. Mieliśmy bardzo ścisły kapitał, więc interesowały nas oferty typu „tanie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na ślub”. W tym momencie mogę Wam powiedzieć, że osoby ogłaszające się takimi określeniami prawie nigdy nie są takie niedrogie. Jeśli chcesz odszukać odpowiedniego kamerzystę weselnego zacznij, analogicznie jak My pytać się przyjaciół. My zdecydowaliśmy się kamerzystę z polecenia mojej koleżanki z pracy. I dziś w naszej szafce mamy właściwie zmontowany i niezwykle ujmujący film z ślubu.

Teraz planuje Wam pomóc jak wybrać dobrego kamerzystę na ślub. Podstawowa rada – wideofilmowanie musi być jego hobby! Inaczej film z wesela może okazać się totalną masakrą. Jedna z moich znajomych wynajęła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 2 miesiącach obróbki dostała film który nie był fajną pamiątką z ślubu. Niespójnie nagrany. Najważniejsze ujęcia przełączone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko spacerowanie po sali ślubnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze sugerujcie się opiniami znajomych i naturalnie własną intuicją.

Jak wybrać kamerzystę ślubnego?

Po pierwsze sugerujcie się własnym poczuciem estetyki. To że jedna osoba mówi Wam, że ten kamerzysta ślubny jest świetny, nie oznacza to, że jego filmy będą dla Was odpowiednie. Szukając perfekcyjnego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zaplanujcie sobie chwilkę na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą kto pierwszy ten lepszy, bo możecie się mocno rozczarować. Zapoznajcie się z opinią najbliższych, jak i na forach internetowych.

Koszt wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty ślubnego. Chyba, że jesteście szczęściarzami z bezkresnym budżetem weselnym i możecie sobie pozwolić na wynajęcie kosztownego profesjonalisty. Ale nie ukrywajmy. Każdy z nas dąży do tego, aby wynająć solidnego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są przeciętne koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania wzrastają zgodnie z ilością mieszkańców konkretnego miasta. W małej miejscowości koszt wynajęcia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, musisz wiedzieć, że za kamerzystę weselnego zapłacisz do 4000 złotych. Duża liczba kamerzystów proponuje indywidualnie określaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Potrzeby Par Młodych co do struktury filmu ślubnego rozwijają się w szalonym tempie. Kamerzyści weselni dobrze o tym wiedzą, z tego względu w większej liczbie przypadków oferują atrakcyjne formy wideofilmowania. Dzisiaj film z ślubu nie przypomina już błahego wideo sprzed lat. Dziś kładzie się nacisk na oryginalne projekty, które zaskoczą Nowożeńców. Co jest modne w tym roku? Na głównym miejscu teledyski ślubne. Teledysk weselny, to migawka najistotniejszych chwil ślubnych. Nierzadko jest on intro do głównego filmu z ślubu. Jest to również dość dobry pomysł na podarunek dla najbliższych. Nowością w sferze wideofilmowania są filmy rodzaju SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montuje się jeszcze w dniu wesela. Złożone są z migawek przygotowań i ceremonii ślubnej. Filmy SDE puszczane są już na weselu, jako tło całej uroczystości. Żałuje, że parę lat temu nie mogłam się zdecydować na film tego typu. Chętnie zdecydowałabym się na coś takiego. Dzisiaj rządzą jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści organizują tematyczne atrakcje, aby urozmaicić materiał filmowy. Po wszystkim film z ślubu ogląda się z radością. Co raz częściej pojawiającą się tendencją jest ograniczanie czasu filmów. Nie wiem czy pamiętacie filmy weselne kręcone tak z dekadę temu. Przypominały one raczej reportaż weselny. Rozległe i prosto mówiąc delikatnie nudne. Dziś kamerzyści ślubni co raz częściej wykonują filmy ślubne, które trwają nie dłużej niż 1,5 h. Moim zdaniem w takim okresie czasu możemy bez żadnych trudności zawrzeć wszystko to co najistotniejsze.

Jak już pisałam wcześniej – odpowiedni kamerzysta weselny to absolutny skarb. Nie wiem jak Wy myślicie, ale dla mnie kamerzysta na ślub był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie chcecie teraz dostać rekomendacje? Oczywiście polecam kamerzystę weselnego, którego zatrudniliśmy z mężem na nasze wesele. W momencie w którym obejrzeliśmy jeden z wstawionych na jego stronie www filmów, od razu stwierdziliśmy, że to nasz kandydat numer jeden. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok