Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie
30 października, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
11 grudnia, 2017

Brzdące kochają gry. Dzięki przeróżnym grom nie tylko przyjemnie spędzają czas, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący patent na spędzenie popołudnia. Są one doskonałym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy wyczarować perfekcyjne miejsce do gier dla maluchów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni dobór barw i tematów przewodnich pojawiających się w bawialniach. Otoczenie można na dodatek upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – moc tkwi w kolorze

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Kolory w przestrzeni brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój malucha: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór barw i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, bardzo często odzwierciedla jego odczuwanie emocji. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Miejsce zabaw można pomalować jednym kolorem. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują także osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Wybór jest ogromy. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Dobrym patentem na wystrój bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy ciekawość malucha. Rysunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeżeli wybierzemy jako motyw dominujący muralu przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Tyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, że wśród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest wybór bezpiecznych produktów.

Plusy

Zastosowanie tego typu rysunku jako dekoracji wszelkich sal dla dzieci to trafiony plan na wyróżnienie się wśród konkurencji, a obecnie ma to dużą wartość. Dzieci zwrócą uwagę na interesujące motywy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu malarzy artystów oferuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Wykorzystanie postaci z bajek ważne jest też w szpitalach i domach dziecka. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni, sprawdź fachowca —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok