Strony internetowe
1 lutego, 2021
Jak wybrać termoizolacje Toruń
2 lutego, 2021

Współczesna klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze zdrowie, ale również na skuteczność. Dobra jakość powietrza I przyjazna temperatura, wyznaczają fundament naszej wygody oraz pozytywnie oddziałują na motywację oraz zdolność wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku często decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę w środku mieszkania zapewniając nam komfort w czasie lata. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, by wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie korzystnej temperatury w środku budynku zwłaszcza latem, gdy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu mieszkania, zapewniając chłód oraz cieplny komfort bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach najczęściej używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu budynku jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma wiele widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu domu oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odgrodzić się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich poztywny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

 

Strona używa cookies
Ok