Księgowość
8 lutego, 2021
DJ, który rozkręci imprezę
9 lutego, 2021

Od niedawna pompę kupujemy częściej Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju za dobrze znana. Najważniejsze uwarunkowania, które utrudniały zakup to: niezwykle wysoki koszt budowy, niezbyt precyzyjnie skonstruowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w właściwy sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz brak impulsu uświadomienia ludności o pożądanych efektach jej użytkowania. Jeżeli ktokolwiek planował postawić na pozyskiwanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu w ten sposób, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, poszybowały w górę. W związku z tym kupujący z reguły wybierają wyjście ekonomiczne i najmniej szkodliwe dla środowiska, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada średnio (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli mamy idealnie ocieplony dom, jesteśmy zmuszeni liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy i tym, w jakiej lokalizacji dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku sprawdzą się w takich warunkach, a notoryczne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być dokuczliwe i pracochłonne.

Proste działanie i praktyczne użytkowanie przez wiele lat

Pompa ciepłazalicza się do grupy niezwykle funkcjonalnych i zarazem pozbawionych praktycznie ryzyka opcji, które otwierają perspektywę na zdobycie energii wprost z ziemi, powietrza i promieni słonecznych. Stosuje się ją do podnoszenia temperatury i wentylacji pomieszczeń, np. domów jednorodzinnych czy zajmujących nieduży obszar biur, do ogrzewania bardzo chłodnej wody użytkowej, usuwania wilgoci i ogrzewania powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz w sytuacji, kiedy punktem docelowym jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie takiej technologii nie należy do skomplikowanych, albowiem opiera się na czterech głównych częściach: skraplającym gaz, zaworze dławiącym, doprowadzających do odparowania wody i sprężarce bądź analogicznej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Podziału do odpowiednich grup przeprowadza się np. mając na uwadze schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki długotrwałego korzystania, czy oszczędność miejsca. Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Natomiast dolne korzystają z następujących źródeł: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Połączenia, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Sporym atutem rozwiązania jest opcja zespolenia jej z systemem solarnym oraz eksploatowania do ogrzewania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów i marek przedstawionych pomp na naszym rynku jest wiele, za to wyłącznie kilka z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest szczególnie poważana przez klientów z całej Europy. Zwłaszcza z racji wdrożenia inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, wskutek tego są właściwie bezusterkowe, a do tego niesłyszalne i samoczynne. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do miejsc o profilu ”kupieckim” i zdatności publicznej. zaprojektował niezwykłą sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze przedsięwzięcia doprowadzają do tego, że pompy grzewcze są świetną możliwością w stosunku do odmiennych form ogrzewania. Za jej pośrednictwem dostarczana jest cztery razy większa ilość ciepła niż w przypadku standardowego pieca. Na dodatek zdobyty jest czas, który można przeznaczyć na wykonywanie czegoś innego. Dobre pompy nie potrzebują dodatkowej obsługi przez klienta, doglądania w formie „zobaczę czy wszystko jest w porządku”. Od kilku lat nasza firma funkcjonuje na rynku oraz zajmuje się dostarczaniem, budowaniem oraz naprawą najlepszej jakości sprzętu grzewczego. Podstawowym naszym celem jest urzeczywistnić każde zlecenie w ustalonym uprzednio przez interesanta terminie. Pompy cieplne, podobnie jak systemy solarne, są dofinansowywane. W takim przypadku pozałatwianie wszystkich formalności można pozostawić nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego mamy odrębne podejście, gdyż każdy ma własną wizję na ogrzewanie domu. Mamy szerokie doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Dajemy z siebie wszystko, aby przygotować i wcielić w życie każdy wykonalny technicznie koncept. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok