Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie ortodontyczne – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Zabieg Endermologii Toruń

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg Endermologii LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu endermologii ?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głównej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy również regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przemęczać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są również uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca także należy ominąć.

Endermologia

 

Strona używa cookies
Ok